Sistem Kesintileri %100 CPU Kullanımı

ibrhmkra37

Decapat
Birkaç gün önce Lenovo Yoga 510 14isk modeli yurtdışı notebook aldım.

Görev yöneticisini ilk açtığımda Sistem Kesintileri adı altındaki uygulama %90-100 gibi CPU kullanıyor sonra hemen düşüyor. Tekrar görev yöneticisini açtığımda yine en başta onu görüyorum. CPU'yu fazla kullandığı için cihaz sürekli fan açıyor ve kasmalar yaşıyorum.

i7 6500U
8GB RAM
256 GB Samsung SSD
R5 M430

Artık iyice canımı sıkmaya başladı oyun oyanamayacagım zamanlar güç kullanımından işlemci gücünü %30'a çekip ses ve sıcaklığı düşürmekten bıktım, yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bununla ilgili bir sürü forum da makale ve çözüm mevcut. Araştırıp bir deneyin. Genellikle SSD olmayan cihazlar da bu sorun daha çok görülüyor. Windows orjinal mi? Ben bir arkadaşım da (SSD yoktu onda) ne denesem düzeltemedim. Çözümü tertemiz bir kurulum yaparak buldum.

Hocam Windows 10 orijinal dün dediğiniz gibi temiz kurulum yaptım fakat sonuç aynı. Forumlardaki her şeyi denedim neredeyse yapacak bir şey yok sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ani güç kesilmeleri oluyor mu, PSU sağlam mı bunları bir teyit et. Ekran kartı geçişleri sırasında da bu durum olabilmekte. Masaüstünde genellikle Intel HD Grafik, zorlu işlemlerde harici olan AMD ekran kartını kullanır. Geçişler anlık olarak olduğundan bu tür ani yükseliş ve düşüşler olabilir.

BIOS güncellemesi burada önemli. Varsa güncelleştirme gerçekleştirin. Ardından Intel HD ve harici ekran kartınızı güncelleyin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı