Sistem kesintileri, yüksek CPU kullanımı

yigitrocks

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Görev yöneticisini açtığımda sistem kesintileri isminde çok fazla CPU kullanımı gördüm. Boştayken 45-50 derecelerde dolaşıyor. Görev yöneticisini ilk açtığımda gözüküyor ama sonradan yok oluyor. Görev yöneticisini açtıktan bir süre sonra işlemci sıcaklığı 40'lara düşüyor. Acaba sistemime bir virüs vs. mi bulaştı? Arka planda boştayken bu kadar ne kullanıyor? Görev yöneticisini açtığımda kapanan bir mining virisü olabilir mi?

Kaspersky veya Malwarebytes ile sistemini tam tara, bakalım sonucuna.
Bir sıkıntı yok sanırım. Sık sık tararım MB ile.
1596992798718.png

Görev yöneticisini açınca anlık olarak oluyor sonra gidiyor. Ama görev yöneticisini açmayınca işlemci 45-50 derecelerde çalışıyor daha sonradan 40'lara düşüyor. MSI Afterburner açınca da yavaş yavaş düştüğünü görebiliyorum.
1596993208094.png

Son düzenleme:
bende aynı sorun var. öok virüs programı denedim virüsle alakası yok bunun.
bazen takılmalar oluyor mu, mesela görev yöneticisi yanıt vermiyor gibi?

Bir sıkıntı yok sanırım. Sık sık tararım MB ile.
Eki Görüntüle 635166
Görev yöneticisini açınca anlık olarak oluyor sonra gidiyor. Ama görev yöneticisini açmayınca işlemci 45-50 derecelerde çalışıyor daha sonradan 40'lara düşüyor. MSI Afterburner açınca da yavaş yavaş düştüğünü görebiliyorum.
Eki Görüntüle 635175
Knk bu sorun benim laptop tada var çözümünü pek bilmiyorum ama ben jetboost kullanmaya başladıktan sonra azaldı. Birde benim laptop daki hdd 5400rpm olduğu için görev yöneticisini yavaş açarken başta böyle oluyor sonra düzeliyor. Tavsiyem hdd ni hızlandırmaya çalış ve jetboost u kullan.

Yeni bir kullanıcı hesabı oluşturup deneyin aynı CPU kullanımı oluyor mu bakın.
Windows'u güncel tutun ve tüm aygıtlarınız güncellemesini yapın.
CMD: SFC/SCANNOW tarama bitince sistemi yeniden başlatın.
-----
Bir de sırasıyla CMD'ye şu komutları yazın:
DISM.exe /Online /cleanup-image /scanhealth.
DISM.exe /Online /cleanup-image /restorehealth.

Geri
Yukarı