Sistem kilitleniyor ve Kingston KC600 SSD tarama yapıyor

Makaleler
3
Yer
Mersin
Geçenlerde bir uygulama yüklerken geç kurulduğunu fark ettim ve kapatmaya çalıştım ama kurulum ekranı ne yaptıysam kapanmadı. O esnada açık olan YouTube videosu da sanki internet yavaşlamış gibi takılmaya başladı. Ben de bilgisayarı kasadan kapatıp tekrar açtım ve Windows logosu geldiğinde checkdisc (E: ) mi, scandisc (E: ) mi öyle bir şey yazdı ve masaüstüne geçti. Bir süre sonra oyundayken sistem kilitlendi, yine yeniden başlattım ve yine aynı yazı çıkarak bir süre bekletti. SSD'yi biçimlendirmeye çalıştım fakat hiçbir şekilde bitmedi, her seferinde iptal etmek durumunda kaldım. Sonrasında SSD'yi USB üzerinden takıp formatladım ve bir daha açılışta tarama yapmadı. Birkaç gündür bir şey yoktu ama bugün oyundayken yine sistem kilitlendi ve yine tarama yaptı. Kabloları çıkartıp tekrar taktım belki yerinden oynamıştır diye, o da çözüm olmadı. Garantiye göndereceğim ama aksilik o ki belgeleri de bulamıyorum. SSD bozulmuş olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hard disk sentinel indirebilirseniz indirin açın performans ve sağlık ekranını atın ssd de bad sectör oluşmuş muhtemelen anlarız bozulup bozulmadığını uygulama sayesinde.
xcxc.jpg

Hızlı taramada bunları çıkardı. Durduk yere nasıl bu hale gelir anlamadım.
HDTune_Error_Scan_________KINGSTON_SKC6002.png

Son düzenleme:
Hocam mrb ürünü nerden almıştınız hangi site ve satıcısı kimdir acaba?
Ve ürünün akıbeti ne durumda?
Merhaba. Amazon satıcısından almıştım. 11 ay kadar sonra bu sorun baş gösterdi ve kutudan da garanti belgesi çıkmadığından Amazon'a durumu bildirdim. Sağolsunlar iade alalım dedi ve üstüne biraz daha ekleyip SanDisk Ultra 3D 500 GB aldım.

Merhaba. Amazon satıcısından almıştım. 11 ay kadar sonra bu sorun baş gösterdi ve kutudan da garanti belgesi çıkmadığından Amazon'a durumu bildirdim. Sağolsunlar iade alalım dedi ve üstüne biraz daha ekleyip SanDisk Ultra 3D 500 GB aldım.
Şuan başka bir forumda bu konuyu tartışıyoruz cevabınız için teşekkür ederiz.
Eğer oraya bir yorum geçmek isterseniz sarı forumu bilirsiniz orda sıcak fırsatlarda konusu var. Üyeliğiniz varsa orda bir yorum geçmeniz çok makbule geçer.

Şuan başka bir forumda bu konuyu tartışıyoruz cevabınız için teşekkür ederiz.
Eğer oraya bir yorum geçmek isterseniz sarı forumu bilirsiniz orda sıcak fırsatlarda konusu var. Üyeliğiniz varsa orda bir yorum geçmeniz çok makbule geçer.
Konu linkini atan benim 😁

Samsung EVO ayarında diyordu biri forumda. Samsung kalitesine ulaşması için çok yol kat etmesi gerek. 64 GB USB belleğini ilk defa aldım 1-2 GB dosya aktarımında 10-20 MB ile atıyor güya 3.0 Kingston.

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung EVO ayarında diyordu biri forumda. Samsung kalitesine ulaşması için çok yol kat etmesi gerek. 64 GB USB belleğini ilk defa aldım 1-2 GB dosya aktarımında 10-20 MB ile atıyor güya 3.0 Kingston.
O konuyu orda ben açtım.
Açtığım da ise amazonda 256 gb ile 512 modellerde bir tane bile kalmadı hepsini süpürdüler.
İnsanlara ergen demeden önce teknik bilgini konuştur. Dışardan bakınca gereksiz bir tipe benziyorsun.

Geri
Yukarı