Sistem kulaklığı algılamıyor

yosn

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayar kasası kulaklığı algılamıyor ama monitöre takınca algılıyor sadece mikrofonu çalışmıyor kasanın algılamama durumunu nasıl çözebilirim? Kulaklıkta herhangi bir sıkıntı yok kasada ise ikişer tane mikrofon ve kulaklık yeri var dördünün de aynı anda bozulma imkanı yoktur diye düşünüyorum.
Bilgisayarda Windows 11 etkinleştirilmemiş.

Buna benzer bir sorun yaşadım. Ramleri çıkartıp geri takın, işlemciyi çıkartıp geri takın.

Bende sorun işlemcinin sokete oturmamasından kaynaklanmıştı. Bilgisayarımı topladığımda (kendim birleştirmiştim her şeyi) anakartın üzerindeki ve kasadaki ses portlarının hiç biri çalışmıyordu. MSI'a yazdığımda bir kaç çözüm önerdiler hiç biri çözüm olmadı bende anakartı geri göndermeye karar verdim. Sonrasında aklıma geldi sıcaklıklar hoşuma gitmediği için termal macun değiştireyim dedim. Soğutucuyu çıkartırken işlemcide beraberinde çıktı. Tekrar soketine oturtup, iyice oturduğuna emin olduktan sonra çalıştırdığımda sistemi kendi kendine ses sürücüsü aktif hale geldi ve Windows Update tarafından sürücüsü yüklendi.

Yeni konular

Geri
Yukarı