Sistem kuruldu, intel HD 4000 çalışmıyor

conivayt719

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Ses, bluetooth, ethernet cd rom vs. herşey çalışıyor, hatta şu an kurdugum sistemden yazıyorum, ancak ekran kartı 64mb olarak gözüküyor. Bunun çözümünü bilen vr mı ?

Ayrıca bilgisayarımda çift ekran kartı var (nvidia gt650m - imtel hd4000) ve ben nvidia yı kextlerini silerek iptal ettim. Ancak intel i görmüyor bir türlü sistemi recep bey in video da yaptığı şekilde kurdum.

Yani uefi bootloader kullanıyorum chimera veya chameleon ile değil.

Buraya bakar mısınız:

Hackintosh Downloads - OSx86.net[new]_intel_hd_3000__hd_4000_10.8.3_ml_driver.html

Wvet denedim bunu olmadı acaba bir püf noktası mı var?
Olaya şöyle bakıyorum, en başta sistemi bile kuramezken -x ile açabildim,
Daha sonra direk hiçbirşey yazmadan açmaya başladım,

Bunu da yapabilirim herhalde sadece biraz daha araştırma lazım.

Sürücüler altından "Disable Intel" diyerek Intel sürücüsünü devre dışı bırakıp kurmayı deneyin.

Evet ilgilendiğin için teşekkür ederim öyle yapınca hiçbirşey yazmadan açılıyor zaten, ancak kapalı olduğu için ekran kartını görmüyor, siz karşılaşmadınız mı bu sorun ile ?

Bios'tan o/b graphic seçin ve bootloader'ı değiştirin.
Chimera ile problem olmadı bende..

Maalesef bios'umda öyle bir seçenek yok, AMI bios benimkisi. Clover EFI bootloader kurulu benim kurduğum iAtkos ML3U versiyonunda. GraphicsInjector ile yaptığım zaman bu sefer ekran kartını görüyor ancak 64mb ta kalıyor hep.

Ama bu efi'nin boot.plist ayarları nerede bilemiyorum, bulamadım bir türlü.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı