Sistem MLD 1TB SSD'yi görmüyor

The Genghis Khan

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
MLD 1 TB
Merhabalar. MLD 1 TB modeli SSD'im vardı. Geçen hafta bir anda bozuldu. PC'de görünmüyor SSD. Acaba bu sorunun düzeltilme ihtimali var mıdır? Çünkü içinde önemli dosyalarım vardı. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arızalı da olsa böyle aniden kaybolana hiç rastlamamıştım.
Enteresan.
Bir gelişme , farklılık veya çözüm olursa lütfen bilgi verin, başka konu falan olursa da etiketleyin lütfen.
İyi geceler.

Disk yöneticisinde sağdaki kaydırma çubuğunun aktif olduğunu söylemiştim, baktınız değil mi?

Ben bile bazan arıyorum, altta görünmeyen HDD lerimi. Bolca HHD m var, şu anda 5 adet takılı. Takılı olduğu PC yi görseniz baya gülersiniz:)
Yok hocam alt kısım boş. Sadece yeni SSD'yi ve HDD'yi görüyor. Yani gelişme olarak en fazla (faturasını temin edebilirsem) bozuk olan SSD'yi garantiye götürüp olabiliyorsa tamir, olamıyorsa iade veya değişim yaptırabilirim ancak. İşin doğrusu dosyalar önemli olmasa SSD umrumda değil ama işte. Bu olayla şunu da anladım, SSD alacaksan düzgün ve güvenilir marka alacaksın bence. Ha biraz tuzlu olur ama sağlam olur.
Ayrıca görseldeki kasa gibiyse kasanız çok şanslıymışsınız. :)

Not : Aygıt Yöneticisi kısmında sanırım bozuk SSD görünüyor gibi.

Dosya Ekleri

• resim_2023-07-18_023556123.png
    resim_2023-07-18_023556123.png
    43,3 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Veri kurtarma özel ilgi ve alanım ve hobim.
Sonuç alabileceğimizi pek düşünmediğim bir öneride buluncam verileriniz önemliyse ve denemek isterseniz.

- Biosa girin , bir işlem yapmanız gerekmiyor sadece bios ekranında 30 dakika açık kalması lazım. 30 dakika sonra gücü tamamen kesin, fişi dahi çekerek. 1 dakika bekleyin gücü takın ve tekrar biosa girip 30 dakika bekleyin. sonra gene 1 dakika bekleyip güç verin.

Bilgisayarı normal bir şekilde başlatın. Sonuç vereceğini pek sanmıyorum ama denemek kolaysa sizin için deneyin.

Bu yöntem SSD lerin yazılım/firmaware sıfırlama yöntemlerinden biridir. Verilerle ilgili değil, firmawaresi ile ilgili.

dell optiplex i3 9100....
Gibisi fazla, kasam aynen o, içinde 2 ssd takılı, 1 adet 2,5 inç bir adet m2. Dışarıdada 2 adet 3.5 inç hdd takılı ve bir adet taşınabilir USB. toplam 4tb :)

Son düzenleme:
Veri kurtarma özel ilgi ve alanım ve hobim.
Sonuç alabileceğimizi pek düşünmediğim bir öneride buluncam verileriniz önemliyse ve denemek isterseniz.

- Biosa girin , bir işlem yapmanız gerekmiyor sadece bios ekranında 30 dakika açık kalması lazım. 30 dakika sonra gücü tamamen kesin, fişi dahi çekerek. 1 dakika bekleyin gücü takın ve tekrar biosa girip 30 dakika bekleyin. sonra gene 1 dakika bekleyip güç verin.

Bilgisayarı normal bir şekilde başlatın. Sonuç vereceğini pek sanmıyorum ama denemek kolaysa sizin için deneyin.

Bu yöntem SSD lerin yazılım/firmaware sıfırlama yöntemlerinden biridir. Verilerle ilgili değil, firmawaresi ile ilgili.

dell optiplex i3 9100....
Gibisi fazla, kasam aynen o, içinde 2 ssd takılı, 1 adet 2,5 inç bir adet m2. Dışarıdada 2 adet 3.5 inç hdd takılı ve bir adet taşınabilir USB. toplam 4tb :)
Yok hocam valla ne yaptıysam tepki vermedi lanet alet :)

Denedik olmadı. Kalp masajı-suni teneffüs bile yaptık ama ciddi bir arıza sonucu hakkın rahmetine kavuştu. Ruhuna fatiha.

Hocam olurda bir çözüm falan çıkarsa burada paylaşın lütfen. Dediğim gibi hobi ve ilgi alanım. @@The Genghis Khan Hatta çözümün ne olduğunu siz bilmeseniz fakat servis falan kurtarsa bile en azından çözülebilir olduğunu bilmek isterim.

Denedik olmadı. Kalp masajı-suni teneffüs bile yaptık ama ciddi bir arıza sonucu hakkın rahmetine kavuştu. Ruhuna fatiha.

Hocam olurda bir çözüm falan çıkarsa burada paylaşın lütfen. Dediğim gibi hobi ve ilgi alanım. @@The Genghis Khan Hatta çözümün ne olduğunu siz bilmeseniz fakat servis falan kurtarsa bile en azından çözülebilir olduğunu bilmek isterim.
Eğer öğrenirsem hocam mutlaka buradan paylaşırım. :)

Geri
Yukarı