Sistem nasıl test edilir?

Suwariba

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, dün bilgisayarıma 1TB Samsung 870 QVO SATA SSD taktım, macun yeniledim ve kasaya ekstra 3 adet fan taktım. Bugün de kurdum, ekrana görüntü geldi. Şu an BIOS ekranındayım işlemcim AMD Ryzen 5 3600 stok soğutucu olduğu için CPB'yi kapattım. Dün macun değiştirirken biraz kaydırdım gibi oldu şu an sistemi test etmek istiyorum herhangi bir sıkıntı var mı diye. Sizlerden isteğim bana test etmem gereken uygulamaları, teste başlamadan önce CPB'yi açıp açmamam gerektiğini ve aldığım 1TB SATA SSD için herhangi bir şey yapmam gerekiyorsa ne yapmam gerektiğini anlatmanız. Şimdiden teşekkürler.

@DerratiX çok değişken hocam. Havaya bakınca 440 son ayarlarda oyun içinde 200 civarları. Bir ara 130'a düştü falan bayağı değişken ama kötü herhalde. Tam net FPS söyleyemem bir zıplamayla 60 FPS falan oynuyor Valorant'ta.

@DerratiX çok değişken hocam. Havaya bakınca 440 son ayarlarda oyun içinde 200 civarları. Bir ara 130'a düştü falan bayağı değişken ama kötü herhalde. Tam net FPS söyleyemem bir zıplamayla 60 FPS falan oynuyor Valorant'ta.
Ondan dolayı büyük ihtimalle. Yan kapağı açık bırakıp işlemciye manuel olarak OC dener misiniz? Voltajı çok arttırmazsanız sıcaklıklara dayanacaktır.

@DerratiX daha önce hiç yapmadım nasıl yapıldığını da pek bilmiyorum. Bugün araştırayım. Kaç GHz'e sabitlemeliyim? İzlediğim videoda 4.2GHz yapıyordu uygun voltajı arıyordu. Sizin bilginiz varsa çok güzel olur.

@DerratiX daha önce hiç yapmadım nasıl yapıldığını da pek bilmiyorum. Bugün araştırayım. Kaç GHz'e sabitlemeliyim? İzlediğim videoda 4.2GHz yapıyordu uygun voltajı arıyordu. Sizin bilginiz varsa çok güzel olur.
Bilgim yok ama 4.2 GHZ'den düşük yapmamaya çalışın. 1.15V 4.1 GHz'de deneyebilirsiniz hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı