Sistem oyun açınca 100 derece oluyor

ftmaa

Yoctopat
Daha fazla  
Bilgisayarım normalde 45-50 derece gözüküyor ama oyun açtığım gibi 100 dereceye fırlıyor ve 105 olunca kapanıyor ne yapmalıyım neden oluyor ve yanar mı? 😕

Bilgisayarım normalde 45-50 derece gözüküyor ama oyun açtığım gibi 100 dereceye fırlıyor ve 105 olunca kapanıyor ne yapmalıyım neden oluyor ve yanar mı? 😕

Benim bilgisayarımın işlemcisi 110 dereceyi geçiyordu 115 olunca sistem kapandı ve ogün bu gündür sistem siyah ekran işlemciyi değiştirmeme rağmen.

İşlemci TDP değerine göre soğutucun yetersiz kalıyor da olabilir, termal macunu yenilemen de gerekebilir. Son seçenek ise soğutucunun temassızlık yapıyor olması.

Yine bir sistem tahmin etme Challenge'a geldik. Masaüstü mü dizüstü mü, sistem özellikleri nedir ve hangi soğutucuya sahip? Muhtemelen ya termal macun işlevini yitirdi ya da cihazın soğutucusunda yüksek miktarda toz var.

Hocam bilgisayarı güzelce bir temizleyin termal macununu yenileyin ve bilgisayarınıza gereksiz yük olan programları kaldırın.

Direk bilgisayar mı ısınıyor, benim tahminimce işlemci çünkü. İşlemcinizi yazar mısınız?
İşlemcim i5 4460.

İşlemci TDP değerine göre soğutucun yetersiz kalıyor da olabilir, termal macunu yenilemen de gerekebilir. Son seçenek ise soğutucunun temassızlık yapıyor olması.
Fanlar baya hızlı dönüyor. termal macun nedir?

Yine bir sistem tahmin etme Challenge'a geldik. Masaüstü mü dizüstü mü, sistem özellikleri nedir ve hangi soğutucuya sahip? Muhtemelen ya termal macun işlevini yitirdi ya da cihazın soğutucusunda yüksek miktarda toz var.
Abicim bigisayar yazdığıma göre masaüstüdür demi. Toz olduğunu sanmıyorum, daha kışın topladım eski de değil. İşlemcim i5 4460, ekren kartım gt630 , 4gb ram...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı