Sistem oyun oynarken kapandı

Rataroskr

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarım oyun oynarken aniden kapandı. Yeniden başlattım ve sonrasında kapanıp açılmaya devam etti eski bir kasam var. Kabloları kontrol ettim ama ezik yanık bir şey göremedim. 24pin soketine tekrar taktığım zaman mouse ve klavye ışıkları yanıp yanıp sönüyor fanlar dönüyor ama bilgisayar açılmıyor acaba soket mi arızalı? Başka bir Power SUP denedim yine çalışmadı bilginiz var mı?

Merhaba. Bilgisayarım oyun oynarken aniden kapandı. Yeniden başlattım ve sonrasında kapanıp açılmaya devam etti eski bir kasam var. Kabloları kontrol ettim ama ezik yanık bir şey göremedim. 24pin soketine tekrar taktığım zaman mouse ve klavye ışıkları yanıp yanıp sönüyor fanlar dönüyor ama bilgisayar açılmıyor acaba soket mi arızalı? Başka bir Power SUP denedim yine çalışmadı bilginiz var mı?
Rami temizleyin silgiyle.

Artı -1 Eksi
Sorun her şeyden olabilir ama PSU değiştirmenize rağmen çalışmıyorsa ya anakart, ya da işlemci kaynaklı bir sorun gibi duruyor.

Artı -1 Eksi
Rami temizleyin silgiyle
Sıcaktan olabilir. Malum havalarda sıcak. Benimki de 2 gündür kapanıyor. Şimdi fanların hızını arttırdım sorun yok.
Silgiyle temizleyip denedim yine olmadı. Fanlar çok hafif dönüyor. 24pin kablosunu yarım takınca dönüyor tam takınca duruyorlar. Bilgisayar serin bir alanda havalardan dolayı olabilir mi ?

Silgiyle temizleyip denedim yine olmadı. Fanlar çok hafif dönüyor. 24pin kablosunu yarım takınca dönüyor tam takınca duruyorlar. Bilgisayar serin bir alanda havalardan dolayı olabilir mi?

O zaman anakartta sorun vardır.

Yaşadım aynısını hocam, anakart arızası gibi görünüyor.

Geri
Yukarı