Sistem parçalarını kutusunda bekletmek

tayfun.yilmaz

Decapat
Yavaş yavaş 2 haftada bir yeni bir sistem parçası alıyorum. Şu anda tek bir eksiğim kaldı.
Dolapta güneş görmeyen yerde halihazırda kutusunda bekletmek parçaya bir zarar verir mi?
İlk aldığım parçadan bu yana 1.5 ay geçti ve dolapta halihazır kutusunda bekliyor. Bir zararı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de bir ara böyle yapacaktım. Tek tek parçaları alıp PC'mi tamamlayacaktım. Ama bir sorun çıktığında anında geri dönüş sağlayabilmek için, para toparlayıp tüm bileşenleri aynı anda almıştım. Nitekim, ekran kartımda sorun yaşadım ve iade süreci gerçekleşmişti. Bazen beklemek bu tarz sorunlar için sakıncalı olabilir gibi sanki. Özellikle internet üzerinden alıp 2 haftalık iade süreci kullananlar için çok gerekli aslında.

Ben de bir ara böyle yapacaktım. Tek tek parçaları alıp PC'mi tamamlayacaktım. Ama bir sorun çıktığında anında geri dönüş sağlayabilmek için, para toparlayıp tüm bileşenleri aynı anda almıştım. Nitekim, ekran kartımda sorun yaşadım ve iade süreci gerçekleşmişti. Bazen beklemek bu tarz sorunlar için sakıncalı olabilir gibi sanki. Özellikle internet üzerinden alıp 2 haftalık iade süreci kullananlar için çok gerekli aslında.
Parçalarda bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum geldiklerinden beri kutularında nemsiz güneş almayan yerde duruyorlar. Olası bir durumda iade edebilirim zaten. Sadece zarar gelip gelmemesi kafama takıldı. Yorum için teşekkür ederim.

Bende bu 2 hafta süreci pc toplarken gerekeceğinden dolayı indirimdeyken rtx 2080ti almaktan vazgeçmiştim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı