Çözüldü Sistem power tuşuna birkaç kez basınca açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KidMan

Hectopat
Bilgisayarın Power tuşuna basınca açılmıyor. Daha doğrusu 5-10 kez basınca açılıyor şansa. Güç kaynağı bozuldu diye düşünüp değiştirdim Corsair sıfır PSU taktım.
Ama sorun düzelmedi gene aynı kafasına göre açılıyor. Boşuna değiştim.
Sizce sorun ne olabilir?

Not: Temassızlık düşünüp Power tuşunun anakarta takılı olduğu yeri tekrar çıkarıp taktım düzelmedi. Güç düğmesine erişilemiyor alttan ama takılı gibi o da.

Çözüm
Anakarttan bir tornavida yardımıyla açmayı deneyin. Eğer orda da aynı sorun oluyorsa sorun anakarttadır.
Tornavidayı youtubedan izleyip denedim şimdi 3. sıradakilere değdirince açıldı

Power reset hepsi ayrı ayrı gözüküyor videolarda ama bende tek bi kablo var 4-5 şeklinde.
O zaman anakarttan açılıyıyorsa sorun güç tuşunda.
Güç düğmesi değil de anakart üzerindeki pin üzerinden tornavida ile On/Off tetiklediğinizde de mi aynı sorun yaşanıyor?
Power reset hepsi ayrı ayrı gözüküyor videolarda ama bende tek bi kablo var 4-5 şeklinde.

Anakarttan bir tornavida yardımıyla açmayı deneyin. Eğer orda da aynı sorun oluyorsa sorun anakarttadır.

O zaman anakarttan açılıyıyorsa sorun güç tuşunda.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı