Çözüldü Sistem "press any key to boot from USB" ekranında kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BayDonut

Hectopat
Daha fazla  
USB ile boot edip bir harfe basıyorum ardından donuyor ve hiçbir şey olmuyor çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Taramaya gerek yok.

Ne alaka? Adam diyor ki USB'den boot olmuyor. Sen diyorsun ki HDD'de bad sector vardır. Sorun USB ile alakalı...
Başıma geldi de ordan biliyorum.

Başıma geldi de ordan biliyorum.
Bu tür sorunlarda donanımsal olarak HDD veya RAM'de sorun olabiliyor. Arkadaşın PC normal olarak açıldığı için RAM'lerde sorun olduğunu düşünmüyorum. Fakat Windows kullanırken Bad Sector olduğunu fark etmezsiniz. Kurulum esnasında kendini belli edebiliyor.

Bu tür sorunlarda donanımsal olarak HDD veya RAM'de sorun olabiliyor. Arkadaşın PC normal olarak açıldığı için RAM'lerde sorun olduğunu düşünmüyorum. Fakat Windows kullanırken Bad Sector olduğunu fark etmezsiniz. Kurulum esnasında kendini belli edebiliyor.
Nasıl fark etmez ya, bal gibi fark eder. Bi yerde mum gibi durur işlem yaparken.
Hem arkadaşın HDD kullandığına nasıl kanaat getirdiniz?

Nasıl fark etmez ya, bal gibi fark eder. Bi yerde mum gibi durur işlem yaparken.
O zaman neden Windows'u kullanırken USB'ye ISO olaeak HD Tune yazdırıp boot ettikten sonra sürü halinde bad sector bulup kapatıyor?

SSD'lerd Bad Sector kapatılmıyor diye biliyorum.

@BayDonut ISO dosyasını denediniz mi hocam?

SSD'lerde BadSector olmuyor, boyut küçülüyor. Onun haricinde eğer çok istiyorsanız bi yapsın bakalım tarama görürüz, atışmaya gerek yok. @PowerFast

SSD'lerde BadSector olmuyor, boyut küçülüyor. Onun haricinde eğer çok istiyorsanız bi yapsın bakalım tarama görürüz, atışmaya gerek yok. @PowerFast
@Linux Aliskanligi atışmayı siz başlattınız. Karşılıklı tavsiye verelim ve arkadaş uygulasın. Burda önemli olan sorunu kimin çözdüğü değil, sorunun çözüldüğü olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı