Sistem RAM değişikliği sonrası açılmıyor

rozyeg

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarin RAM'lerini degistiricektim. Anakart H410-M A. Ben 2 tane kilidi var saniyordum sadece 1 tane varmis. Alttakine bayağı bastirdim ve RAM'leri taktigimda bilgisayar acilmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'i eğer yeterince bastırmana rağmen kulakçık kapanmadı ise kulakçığı elle kapatabilirsin. Ben burada fiziksel bir hasar göremedim ama RAM'lerin bir oryantasyonu var, bunu biliyorsun değil mi? Çentik denk gelmeli.

Son düzenleme:
Ben anakart RAM kilidinin 2 tarafli oldunu saniyordum fakat tek tarafliymis acilmayan kilide cok bastirdim

Eğer dediğiniz kadar abandıysanız, sokete zarar vermiş olabilirsiniz ya da RAM bağlantı noktaların birindeki devre yolunu çatlatmış olabilirsiniz. Sisteme elektrik geliyor mu, yani fanlar dönüyor mu?

Son düzenleme:
Sadece bir yere bastirma yaptim. Bastirma yaptığım slotu denedim. O da olmadi ama bayağı abandim elim soyuldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam benim PC'de RAM'ler sıkıntılıyken alkollü bezle soket uçlarını temizlemiştim deneyebilirsiniz. Ayrıca ben aylarca mavi ekran hatası yedim bunu RAM'lerden zannediyordum sorun CPU güç soketinin gevşemesiymiş gözden kaçabiliyor tüm parçaları kabloları gözden geçirin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı