Termal macun değişikliği sonrası sistem açılmıyor

TRG Onur

Femtopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 saat önce termal macun değiştikten sonra sıcaklık değerleri normal gelmediği için termal macunu tekrar yeniledim.

Yeniledikten sonra bütün parçaları olması gerektiği gibi taktım ama sistemi açmaya çalıştığım zaman sistem tepki vermedi.

BIOS pilini söküp 5 dakika sonra tekrar taktım ama sistem yine tepki vermedi, kasanın üzerinde kırmızı LED yanıyor ama anakartta herhangi bir ışık görmedim. Sorun neden kaynaklı olabilir?

Hocam, fişten çekip güç tuşuna uzun basıp bırakın. Birkaç kez tekrarlayın. Daha sonra deneyin.

Böyle durumlar başıma birkaç kez geldi. 3 farklı şekilde çözüldü. Birincisi kasanın ana karta olan güç bağlantısı yanlış bağlamışım. İkincisi PSU'a giren güç kablosu tam oturmamış. Üçüncüsü ise işlemci soğutucu vidalar fazla sıkmışım ya da ben öyle tahmin ediyorum. Söküp yeniden taktığımda düzelmişti.

Tavsiyem ise; uzay montaj yapınız. Sorun devam eder ise soğutucuyu söküp yeniden deneyiniz.

Böyle durumlar başıma birkaç kez geldi. 3 farklı şekilde çözüldü. Birincisi kasanın ana karta olan güç bağlantısı yanlış bağlamışım. İkincisi PSU'a giren güç kablosu tam oturmamış. Üçüncüsü ise işlemci soğutucu vidalar fazla sıkmışım ya da ben öyle tahmin ediyorum. Söküp yeniden taktığımda düzelmişti.

Tavsiyem ise; uzay montaj yapınız. Sorun devam eder ise soğutucuyu söküp yeniden deneyiniz.
Bütün kabloları çıkarıp PSU 'ya düz kontak yaptım çalıştı, bu sefer ekran kartsız tekrar kabloları taktım yine tepki vermedi bilgisayar.

Anakart yanmış olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı