Sistem RAM taktıktan sonra donmaya başladı

oken35

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımda 8 GB RAM vardı. 8 daha ekledim 2-3 gün kullandım sıkıntı yoktu şu an bana sıkıntı yaratıyor. Bilgisayar donup kalıyor reset atmak zorunda kalıyorum. RAM'ın birini çıkartınca herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Bir yerlerde 7. nesil işlemci 16 GB RAM kaldırmaz diye okudum ama tam bir yanıt bulamadım problemide çözemedim sizce neden olabilir?

• Gigabyte GA-H110M-S2
  • GeForce GTX 1050 Ti.
  • i5 7. nesil.
  • 16 GB RAM.
  • 1 TB SSD.
  • 700W PSU.

BIOS'ta yeni bir RAM takınca XMP profili sıfırlanır. Ayrıca taktığın RAM'ler birbiri ile uyumlu RAM'ler mi?

BIOS’tan frekansları yeniden ayarlamayı dener misin?
Frekanslar bu şekilde değiştirmedim üstüne tiklanmiyor.
BIOS’tan frekansları yeniden ayarlamayı dener misin?
IMG_20220213_224026.jpg

BIOS'ta yeni bir RAM takınca XMP profili sıfırlanır. Ayrıca taktığın RAM'ler birbiri ile uyumlu RAM'ler mi?
Evet ram i vatandan aldım kasayı götürdüm direk fazla anlamadığım için uygun bir ram verdiler üzerine taktık çalıştı ram i gördü sıkıntı yok eve geldim SSD de almıştım formatladim 3 gün kullandım sonra donmalar başladı kilitleniyor PC hiç bir şekilde hareket yok res atıyorum 5 6 kere kendi kendine kapanıp açılıyor ondan sonra açılıyor PC.

hocam aynı sorun bende de var. laptopa uyumlu 8gb ram aldım. eklemeyi yaptıktan sonra pc rami gördü sıkıntı yok ama masaüstü geldikten 2-3 dk sonra kitleniyor hiç bir şekilde klavye çalışmıyor power tuşundan pc yi kapatıp açmak zorunda kalıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı