Sistem Sadece Windows Boot Manager İle Açılıyor

Hamit Özen

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar.

Geçenlerde Amd Fx 8350 işlemcime OC yapmaya kalktım fakat beceremedim. Sonra format atmaya çalıştım fakat bir türlü atamadım. F11 ile USB aygıtımı seçtiğimde siyah bir ekrana giriyor ve sol üstte '-' işaret yanıp sönüyordu. Bilgisayarcıya götürüp BIOS'u yeniden yükledim fakat birşey değişmedi yine aynı şekilde siyah ekran geliyor ve o işaret yanıp sönüyor. Sonra F11 ile aygıt seçme ekranında Windows Boot Manager'i seçtim ve sistem hiç format atılmadan sıfırlanmış şekilde açıldı. Yeniden format atmayı denedim fakat yine siyah ekran geliyor nasıl çözebilirim ?
Not : BIOS ayarlarında First Boot SSD diskim.

Öncelikle bilgisayarın BİOS pilini çıkartın ve geri takın sıfırlansın sonra sıfırdan kurulum yapın. Anakart UEFİ'dir muhtemelen UEFİ Usb hazırladığınızdan emin olun. Hazırlayamıyorsanız BİOS'dan UEFİ ayarını Legacy yapıp format atabilirsiniz.

Dün BİOS pilini çıkartıp denedim ama USB'yi yeniden yazıcam. Çünkü eski bir bilgisayardan yazmıştım dosyaları uefi gpt yapamıyordu. Şimdi yeniden deneyeceğim teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı