Sistem sıcaklıklarınız kaç?

Baran Curu

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Eskişehir/Diyarbakır/Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar...
Türkiye'de sistem soğutmaya önem vermiyor ama merak ettiğim bir şey var sistemleriniz kaç derecede çalışıyor?
OC lu olup olmadığını belirtirmisiniz teşekkürler.

Sistemleriniz derken temel olarak CPU sıcaklıklarını yazabilirsiniz.
Şahsen 29 derece.(İntel Core İ3 3220 BCLK 3,90GHz)

Son düzenleyen: Moderatör:
4,4 GHZ voltajlı, boşta 42 derece. 29 derece diyenler hangi programı kullanıyorlar acaba ?
Evinizde harici bir soğutma sistemi falan mı var. Ben kendi odamda tutuşuyorum, işlemcinin 40 derece altına inmesi mucize gibi geliyor bana :)

25-30 derece diyenler genellikle çekirdek sıcaklıklarını söylüyorlar. Asıl işlemci sıcaklıkları BilgisayarKurdu'nun dediği gibi genellikle 40-45 derece arası. :)

Gerçek işlemci sıcaklığı:
cputemp-r-vizyon.jpg

Çekirdek sıcaklıkları:
cekirdek-cputemp-r-vizyon.jpg

Son düzenleme:
4,4 GHZ voltajlı, boşta 42 derece. 29 derece diyenler hangi programı kullanıyorlar acaba ?
Evinizde harici bir soğutma sistemi falan mı var. Ben kendi odamda tutuşuyorum, işlemcinin 40 derece altına inmesi mucize gibi geliyor bana :)
Aida64 ve SpeedFan ayrıca bios tan baktım işlemci fanını temizleyince 29dan yukarı çıkmadı hocam.
Resimdeki yükteki halidir.
Ekran Görüntüsü (23).png

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı