Yaz aylarında işlemci sıcaklıklarınız nedir?

enbw0w

Hectopat
Ryzen 5 2600 ile yük altında 88 dereceyi gördüm. Termal macun siparişi verdim, hafta içi gelir. Bakalım siz yük altında kaç alıyorsunuz bu sıcak aylarda? 🤒
Edit: Kullandığınız soğutucuyuda yazarsanız kasası benim gibi alev alan kişiler için bir fikir oluşturmamıza yarayabilir.

Son düzenleme:
Üst seviye Ryzen modellerinde stok soğutucu zaman zaman yetersiz gelebilir. Bu sebeple boşta 55-60 dereceleri, yükte ise 75-80 derecelere kadar görmek mümkün.

Ben idareten şu anda R3 1300X kullanıyorum ve zaten TDP değeri çok yüksek olmadığı için stok soğutucu ile boşta 50-55, yükte ise 70-75 arası bir değer alıyorum.

Ryzen 5 2600 ile yük altında 88 dereceyi gördüm. Termal macun siparişi verdim, hafta içi gelir. Bakalım siz yük altında kaç alıyorsunuz bu sıcak aylarda? 🤒

Yük altında görür, yinede macunlama yapılabilir. Hava sirkülasyonu iyi, kasa içi ve giriş çıkışlar da temiz olursa düşük seviyelerde kalır. Bütün bunlara rağmen yetmiyorsa işlemci soğutucuyu değiştirirsiniz.

Ben işlemcide değil de GPU'da sıkıntı yaşıyorum. Warzone oynarken 80 dereceye dayanıyor. Arada şeytan dürtüyor, ekran kartını sök macun yenile diyor, 6 senedir stok macunla duruyor diyor ama ellemiyorum :D

Geri
Yukarı