Sistem siyah ekran veriyor

Metin emre

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
İşlemci fanım çalışmıyor bu siyah ekran hatası yapar mı? Sistem çalışıyor fakat görüntü yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özelliklerini yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz. Bide kasayı vs sarstında mı siyah ekran vermeye başladı yoksa durduk yere mi?
Merhaba arkadaşlar.
İşlemci fanım çalışmıyor bu siyah ekran hatası yapar mı? Sistem çalışıyor fakat görüntü yok.
+ Olarak en basitinden ramleri söküp takılan yerlerini silgiyle silip tekrar takabilirsin

Sistem özelliklerini yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz. Bide kasayı vs sarstında mı siyah ekran vermeye başladı yoksa durduk yere mi?
B550 edge wi fi anakart ryzen 7 3700x işlemci Gtx 1650 süper asus tuf ekran kartı var oğlum volarant yüklemiş sistemi tekrar başlatırken siyah ekranda kalmış kasanın yan kapağı söktüğümde işlemci fanı çalışmıyordu diğer tüm fanlar ve ekran kartı çalışıyordu ama görüntü yoktu

B550 edge wi fi anakart ryzen 7 3700x işlemci Gtx 1650 süper asus tuf ekran kartı var oğlum volarant yüklemiş sistemi tekrar başlatırken siyah ekranda kalmış kasanın yan kapağı söktüğümde işlemci fanı çalışmıyordu diğer tüm fanlar ve ekran kartı çalışıyordu ama görüntü yoktu
Ramleri veya ekran kartını söküp takılan yerlerini silgi ile silmeyi deneyebilirsin

sistemde birden fazla ram varsa ram slotlarını değiştirip deneyebilirsin veya ramleri teker teker deneyerek arızalı olanı bulabilirsiniz.

BIOS pilini çıkarıp 4-5 dakika bekledikten sonra yeniden takmayı deneyebilirsin.
Bios pilini de denedim artık kafam durdu tek tek kontrol yaptım fakat bişey bulamadım göze tek çarpan işlemci fanı devreye girmiyor yeniden başlat sonrası böyle bir sıkıntı ile karşılaştık hdd ssd falan çıkardım denedim açıkta monte ettim parçaları yine birşey elde edemedim

Fan dönmüyorsa çalışmıyordur. Başka bir işlemci soğutucusu takın. İşlemci birçok bileşenle ortak çalıştığı için sürekli soğutma gerektirir.

Geri
Yukarı