Sistem siyah ekranda takılı kaldı

Mr. Khuf

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün bilgisayarı kapattığımda hiçbir sıkıntısı yoktu. Bugün açtım ve giriş ekranında açılması bayağı uzun sürdü. Sonra siyah bir ekran geldi. Mouse imleci gözüküyor ve tıklayabiliyorum. Tıklayınca ekran beyaz oluyor ve bir süre bekleyince açılıyor. Bilgisayar açıldıktan birkaç dakika sonra tekrar siyah ekran geliyor ve bu döngü böyle devam ediyor. Ne yapabilirim? Siyah ekran varken klavye kısayollarını kullanarak Görev Yöneticisi vs acabiliyorum ve ekrana geliyor ama başka bir şey olmuyor. Başına gelen var mı? Virüs ise bundan nasıl kurtulurum.

IMG-20240104-WA0018.jpeg

IMG-20240104-WA0018.jpeg

sfc /scannow
Öncelikle şu komutu yönetici izinli bir CMD de çalıştırır mısınız?
Bu sayede sistem dosyalarında bir problem var mı öncelikle onu görelim.

Arkadaşlar dün bilgisayarı kapattığımda hiçbir sıkıntısı yoktu. Bugün açtım ve giriş ekranında açılması bayağı uzun sürdü. Sonra siyah bir ekran geldi. Mouse imleci gözüküyor ve tıklayabiliyorum. Tıklayınca ekran beyaz oluyor ve bir süre bekleyince açılıyor. Bilgisayar açıldıktan birkaç dakika sonra tekrar siyah ekran geliyor ve bu döngü böyle devam ediyor. Ne yapabilirim? Siyah ekran varken klavye kısayollarını kullanarak Görev Yöneticisi vs acabiliyorum ve ekrana geliyor ama başka bir şey olmuyor. Başına gelen var mı? Virüs ise bundan nasıl kurtulurum.

Eki Görüntüle 2074044

Eki Görüntüle 2074044

Hocam, bende de eskiden aynı sorun vardı acaba Görev Yöneticisi'nden kullanıcılara gelip oradan Windows Gezgini açık mı değil mi söyleyebilir misiniz?
Eğer açık değilse yani öyle bir program çalışmıyorsa Görev Yöneticisi'nin sol üste yeni diye bir yer var ona tıklayıp oraya explorer.exe yazın :))

SFC /scannow

Hocam CMD'yi açamıyorum.

Hocam, bende de eskiden aynı sorun vardı acaba Görev Yöneticisi'nden kullanıcılara gelip oradan Windows Gezgini açık mı değil mi söyleyebilir misiniz?
Eğer açık değilse yani öyle bir program çalışmıyorsa Görev Yöneticisi'nin sol üste yeni diye bir yer var ona tıklayıp oraya explorer.exe yazın :))

Windows Gezgini açık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam CMD'yi açamıyorum.

Hocam, Görev Yöneticisi'nden sol üste dosya var ona tıklayın ardından yeni görev çaşıltıra tıklayıp girin oraya CMD yazıp alttan yönetici ayrıcalıkları etkinleştirip tamam a tıklayın açılacaktır. (Çok karışık anlattım kusura bakmayın)

SFC /scannow

Açtım CMD'yi zor da.

Sistemin açıldığını söylemediniz mi?
Win+r, CTRL+Shift+ESC bunlardan çalışan kombinasyon var mı?

Hocam açtım sonunda Win+r calismadı ondan sıkıntı yasadım.

Sistemin açıldığını söylemediniz mi?
Win+r, CTRL+Shift+ESC bunlardan çalışan kombinasyon var mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20240104_180840.jpg
    IMG_20240104_180840.jpg
    153 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleyen: Moderatör:
Vaktin bolsa bir şeyler dene girebilirsen geri yükleyi deneyebilirsin ama tecrübelerime göre kurtaracağın bişe yoksa format at daha kolay oluyor , içindekiler lazımsa mini windowslar var usb için onu kur dosyaları kurtar format at.

Yeni konular

Geri
Yukarı