Sistem sürekli mavi ekran hataları veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

buket34

Yoctopat
Daha fazla  
Ekran kartı
Nvidia Geforce Rtx 3050
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500
Bilgisayarı ilk aldığım zamanlardan beri mavi ekran hataları yiyip duruyorum. İlk başta aldığımız yerin servisine yollamıştık RAM'i bozuk deyip yeni RAM takıp geri yollamışlardı 7-8 ay falan kullandım tekrar mavi ekran hataları vermeye başladı. Başka bir bilgisayarcıya gösterdim oradayken hiç mavi ekran hatası vermemiş nasıl oluyorsa bir sorunu yok yazılımsal olabilir dedi aldım ve kendim Windows'tan formatladım. Bir iki ay mavi ekran hatası yemedim ve şimdi tekrar yemeye başladım bunun temel sebebi ne olabilir herhangi bir donanımsal sıkıntı mı, yazılımsal mı nasıl anlayabilirim? (Ne zaman mavi ekran hatası vereceği hiç belli olmuyor bazen oyun oynarken yemeyip, Google'da gezinirken yiyebiliyorum veya tam tersi olabiliyor. Ya da saatlerce hiç mavi ekran vermeyip herhangi bir zamanda verebiliyor.) Şu zamana kadar yediğim mavi ekran hataları da şunlar:

PFN_LIST_CORRUPT.
MEMORY_MANAGEMENT.
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
FAULTY_HARDWARE_CORRUPTED_PAGE
SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED

Minidump dosyalarım= minidump.rar

Yardımcı olabilecek birisi yok mu? Kendim minidump dosyalarına baktım ama anlamıyorum en azından bunları inceleyip yardımcı olsanız gerisini ben hallederim.

Son düzenleme:
The PFN_LIST_CORRUPT error kodu güncel olmayan sürücüler veya RAM sağlınıza bakar MEMORY_MANAGEMENT. İse yeterli boş alanınızın olmadığını belirtir SFC tarayacısı çalıştırmanız gerek IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL için bunu izleyin anlatmak uzun olur
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
FAULTY_HARDWARE_CORRUPTED_PAGE

FAULTY_HARDWARE_CORRUPTED_PAGE, bilgisayarınızın çalışmasını engelleyen bir mavi ölüm ekranı (BSoD) hatasıdır. Kayıt defteri bozulması, kötü amaçlı yazılım, yanlış kurulum, hatalı bellek ve hatalı sürücüler gibi sorunlar buna neden olabilir?
SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED hata kontrolünün değeri 0x0000007E'dir. bu hata denetimi, bir sistem iş parçacığının, hata işleyicisinin yakalayamadığı bir istisna oluşturduğunu gösterir. Önemli. Bu makale programcılar içindir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı