Sistem sürekli oyunlarda hata veriyor

Hebele15

Decapat
Merhaba, benim bilgisayarım çok sorunlu bir bilgisayar. Sorunun hangi parçalarda olduğunu bir türlü anlayamadım. Öncelikle bilgisayarı aldığımda GTA V CD'si almıştım (korsan) fakat yüklerken sorun çıkardı, sorunun CD'de olduğunu düşündüm ve iade ettim. Sonra PC mavi ekran verdi sanırım biraz fazla zorladım diye düşündüm ama internette gezinirken yine mavi ekran verdi.

Arkadaşım RAM'ler darboğaz yapmıştır dedi, ben de bir tanesini çıkarttım (4 tane 2GB DDR2 RAM vardı) sonra bilgisayarı tekrar açınca birkaç saniye sonra tekrar mavi ekran verdi (normalde bu kadar kısa sürede çıkmazdı.) Sonra özellikle başka bir slota taktığım RAM'i başka slota takmayı denedim ve ondan sonra daha az mavi ekran vermeye başladı. Mavi ekran neyse, o sorunu çözdüm. Bir ara Steam'de GTA IV indirime girmişti bende almıştım. Yüklediğimde oyun Loading ekranında takılı kalıyordu. Ben de eksik dosyaları denetle deyip eksik dosyaları yükledim ve sorun çözüldü. Fakat CS:GO sorun çıkartıyordu.

GTA IV'de sorun çıkartmaya başlayınca iyice şüphelendim. Bir gün oyun indirdim (Tomb Raider 2013) fakat setup sırasında CRC hatasıyla karşılaştım. Başka oyunlar yükledim yine CRC. Neyse başka bilgisayardan yükledim o oyunları. Windows 10 yükledim bir ara, mutlu mesut kullanıyordum ki bir gün "Başlat menüsü açılamıyor" gibi bir hata verdi. Sonra Windows 10 yalan oldu. Windows 8.1 yükledim falan filan derken bugün de Bilgisayar birden kapanmaya başladı. açıyorum bilgisayarı programa basıyorum mouse "yükleniyor" animasyonuna giriyor ve PC kapanıyor. Lütfen yardım edin. Nerede sorun?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı