Sistem tarihini değiştirince driver power state failure mavi ekranı

unique11245

Kilopat
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımı servise gönderdim, ekranı kırılmıştı, ekranı tamir edip format atıp geri yolladılar. Bilgisayarı açtığımda tarih 2060 olarak gözüküyor, değiştirdikten 5 dakika sonra bilgisayar mavi ekran veriyor ve aşağıda Driver_Power_State_Failure yazıyor. Reset atıyor açtığımda yine tarih 2060 oluyor. BIOS'tan sistem saatini değiştirmeyi denedim, Windows tarih ve saat ayarlarından da defalarca değiştirmeyi denedim, bugünün tarihine ayarlıyorum değişiyor tarih fakat 5 dakika sonra reset atıyor açılınca yine 2060. Tarih sürekli 2060 olduğu için internete bile giremiyorum. Çok acil bir konu, yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hahaha gerçekten bu yorumun çok yardımcı olmuştur arkadaşa bilgisayarın bozuk yazsan daha çok yardımcı olurdun.format dememin sebebi virüs girmiş olabilme ihtimali biosu resetle dememin sebebi ise sistem saati tarihi bios ayarları gibi ayarların bios pilinde olması.hatayi okudun hemen güç problemi.
Bak saçma sapan cevaplar verme yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hata kodu neydi "Driver_Power_State_Failure"'ydi. Çatpat olsada çevir bakalım neymiş Türkçe'si? "Sürücü Güç Durumu Başarısız" gibi bir şey çıkıyor. Şimdi BIOS sıfırlama ile ne alakası var? Saat problemi son iş öncelik mavi ekranda.

Arkadaşlar tartışmak yerine konuya odaklansanız. Ben BIOS piliyle ilgili olabileceği konusunda başka şeyler de okudum başka forumlarda o yüzden mantıklı geldi ama pilde sıkıntı olduğunda saat geride kalıyormuş bittiğinde de her açtığında 00.00 dan başlıyormuş diye okudum. Aklınıza başka bir şey geliyorsa yardımlarınızı bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı