Sistem tarihini değiştirince driver power state failure mavi ekranı

unique11245

Kilopat
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımı servise gönderdim, ekranı kırılmıştı, ekranı tamir edip format atıp geri yolladılar. Bilgisayarı açtığımda tarih 2060 olarak gözüküyor, değiştirdikten 5 dakika sonra bilgisayar mavi ekran veriyor ve aşağıda Driver_Power_State_Failure yazıyor. Reset atıyor açtığımda yine tarih 2060 oluyor. BIOS'tan sistem saatini değiştirmeyi denedim, Windows tarih ve saat ayarlarından da defalarca değiştirmeyi denedim, bugünün tarihine ayarlıyorum değişiyor tarih fakat 5 dakika sonra reset atıyor açılınca yine 2060. Tarih sürekli 2060 olduğu için internete bile giremiyorum. Çok acil bir konu, yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç bileşenlerinde ya da güç kaynağında problem var.
Güç bileşenleri derken bataryayı ve şarj adaptörünü mü kast ediyorsunuz? Yoksa BIOS pili falan mı? Kendim tekrar format attım hala aynı. Tarihi değiştirdikten bir süre sonra mavi ekran verip kendini yeniden başlatıyor bilgisayar. Açıldığında da tarih tekrar 2060 oluyor.

Biosu sıfırlamana yaricak o senin dediğin saat sıkıntısı anakartla ilgili sorun bios pilide bu saat tarih bios menüsü gibi ayarlarin bulunduğu kısım.
ilk bios ayarlarını bios menüsünden sıfırlamayı dene senin sorunun kesinlikle bios pili.

Hocam saat probleminden daha önce gelen güç problemi var. Takmışsınız ya BIOS piline ya da formata. Format, yazılımsal sorunların çözümüdür. Donanımsal sorunlar için format çözüm değil.

Hahaha gerçekten bu yorumun çok yardımcı olmuştur arkadaşa bilgisayarın bozuk yazsan daha çok yardımcı olurdun.format dememin sebebi virüs girmiş olabilme ihtimali biosu resetle dememin sebebi ise sistem saati tarihi bios ayarları gibi ayarların bios pilinde olması.hatayi okudun hemen güç problemi.

Hahaha gerçekten bu yorumun çok yardımcı olmuştur arkadaşa bilgisayarın bozuk yazsan daha çok yardımcı olurdun.format dememin sebebi virüs girmiş olabilme ihtimali biosu resetle dememin sebebi ise sistem saati tarihi bios ayarları gibi ayarların bios pilinde olması.hatayi okudun hemen güç problemi.
Dostum ilgin için teşekkür ederim. Ben BIOS üzerinden sistem saatini manuel olarak değiştirmeyi denedim. Ayarları kaydedip çıktığımda bilgisayar yeniden başlıyor ya açıldığında yine tarih değişmemiş oluyor. Sence BIOS ayarlarını sıfırlamakla sistem saatini manuel olarak değiştirmek arasında bir fark olur mu? Şu anda bilgisayar yanımda değil ama eve gittiğimde deneyebilirim BIOS ayarlarını sıfırlamayı. Yine olmazsa BIOS pilini çıkarıp takarım dediğin gibi. Aklına başka bir çözüm geliyor mu?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı