Sistem toplama konusunda fikir önerisi

Slyrox

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, laptopumu sattım ve 2 haftadır yeni masaüstü bilgisayar arayışı içerisindeyim hazır sistem alayım dedim. Baktım Gaming gen ve İtopya hakkında çok şikayet var desteği kötü. Ondan sonra 2-3 bin daha fazla vereyim kendim toplayayım dedim. Sonra baktım RX 6750XT'lı PC'ye 24 bin fiyat çıkıyor e bu sefer de dedim ben bunu hazır sistem olarak 18 bin gibi bir fiyata alabilirim niye oradan almıyorum. Sonra yine aynı döngü. İşin kısası ne yapacağımı bilemedim arada kaldım. Biri yol göstersin rica ediyorum.

Arkadaşlar merhaba, laptopumu sattım ve 2 haftadır yeni masaüstü bilgisayar arayışı içerisindeyim hazır sistem alayım dedim. Baktım Gaming gen ve İtopya hakkında çok şikayet var desteği kötü. Ondan sonra 2-3 bin daha fazla vereyim kendim toplayayım dedim. Sonra baktım RX 6750XT'lı PC'ye 24 bin fiyat çıkıyor e bu sefer de dedim ben bunu hazır sistem olarak 18 bin gibi bir fiyata alabilirim niye oradan almıyorum. Sonra yine aynı döngü. İşin kısası ne yapacağımı bilemedim arada kaldım. Biri yol göstersin rica ediyorum.
youtubeden bazı teknoloji kanallarını takip et uyguna güzel sistemler oluyor

@Arçura426 @RPM benim sorunum hazır sistem bulmak veya hazır sistem daha ucuza mı gelir değil hocalarım bir tekrar okur musunuz yazdıklarımı benmi yanlış ifade ettim kendimi.

@Arçura426 @RPM benim sorunum hazır sistem bulmak veya hazır sistem daha ucuza mı gelir değil hocalarım bir tekrar okur musunuz yazdıklarımı benmi yanlış ifade ettim kendimi.

E al kanka o zaman 18 bine neden hep aynı döngüye giriyorsun.

Firmalar hakkında çok şikayet var ama hepsi aynı. İtopya da yaşayacağın sıkıntıları tek tek satın aldığın ürünlerde de yaşayacaksın. Türkiye de en sağlam garanti Vatan Bilgisayar da. Daha yeni anakartı yanmış ve garanti dışı kalmış birisi olarak söylüyorum bunu.

@Slyrox Ben anlamadım sanırım. Sorun siteler hakkındaki şikayetlerden çekinmeniz mi? Gaming.gen.tr'yi bilmiyorum ancak İtopya kesinlikle müşteri dostu bir firma değil. Ülkemizdeki çoğu firma bu minvalde zaten, yani X sitesi ile yaşayacağınız sorunu Y ile de yaşamanız çok muhtemel.

Şans işi.

Sizin baktığınız hazır sistemlerdeki parçaları kendiniz topladığınizda ise fiyat farkı ne oluyor ona göre hareket edelim ayrıca illa alacaksaniz da alın şikayetlere fazla aldırış etmemek lazım neden dersen bu zamanda sıfır aldığın ekran kartında dahi coil whine gibi sorunlar çıkarken başkalarında çıkmıyor demek istediğim şans işi siz hazır sistem alırsınız şikayet çekmezsiniz başkası alır sorun çıkar şikayet eder hazır sistem toplama sitelerinden ötürü oda içinize sinmez ise konu açın bilgisi olan arkadaşlar size sistem önerisinde bulunsun bildikleri güvenilir sitelerden.

Bütçeyi belirle hafta sonuna girerken güzel sistemler çıkıyor dolar devamlı arttığı için zaten sıkıntılı biraz. Tek tek toplarken sorunsuz olsun hepsini aynı siteden alayım diyeceksin mesela çok pahalıya gelme ihtimali yüksek. En ucuzunu araştırarak karma bir şekilde alırsan yine sorun yaşadığın firmalar karşına çıkabilir. Takılmaman lazım yani. Bütçeni belirle alabildiğin en iyi sistemi al geç. 20 binin altındaysan zaten çok fazla seçenek kalmıyor. Hazır sistem alırsan hiç yoktan muhattabın tek bir firma olur.

Geri
Yukarı