Sistem toplama önerisi

ccgtrst91

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni bir masaüstü bilgisayar toplamak amacıyla indirimleri takip ederek parçaları almaya başladım. Nispeten iyi bir sitem olmasını istiyorum. Bilgisayar çoğunlukla oyun ve müzik kayıt işleri ile ilgili kullanılacak. Bütçe konusunda her parçanın en iyisini almak gibi bir lüksüm yok ancak bütçe konusunda bir sınırlama yapmadım.
Şu ana kadar temin ettiğim parçalar:

• Kasa: MSI MPG velox 100p.
  • PSU: MSI MPG A850GF 850W.
  • SSD: MSI spatium M470 1TB.
  • Sıvı soğutma: MSI MPG CoreLiquid K240 (fiyatı çok uyguna geldiği için aldım)
  • Monitör: Şu an elimde 1080p 144Hz bir motinör var ama sistem hazır olunca 2K monitöre geçiş yapacağım.(bu konuda da önerilere açığım)

• Elimde olan parçalar bu şekilde, ekran kartı olarak düşüncem MSI RTX 3080 Gaming Z Trio 12 GB versiyonu. Daha önce AMD ekran kartı kullandım çok fazla yazılımsal sorun yaşadım o yüzden öncelikli tercih sebebim değil yeni seriler hakkında bir fikrim yok.
  • İşlemci olarak aklımda i7 12700K(F) var ancak onu da mevcut soğutucumla soğutabilir miyim pek bir fikrim yok, genelde bu işlemci için 360mm sıvı soğutma önerilmiş.
  • RAM konusunda da DDR5 yapabilirim. Ancak oyun performansına DDR4'e göre (en azından şimdilik) çok etkisi olmadığını görüyorum. Bu konuda kararsızım.

Sonuç olarak: İşlemci, anakart, ekran kartı ve RAM önerileri konusunda siz değerli üyelerin bilgi ve desteğine ihtiyacım var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı