Sistem toplama

Bütçenizi birazcık daha arttırıp sistemi toplayın derim:
Intel i3-10100F Dört Çekirdek 3.60 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)
FSP Hydro K 500W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)

RAM'i 8 yaptım ileride kendi paranızla alabilirsiniz RAM'dan kısıp ekran kartını yükselteceğim.
128 GB M.2'ler çok hızlıdır ama bilgisayarınızda sadece 128 GB depolama olacaktır benim tavsiyem ben depolamadan da kısıyorum ekran kartını yükseltiyorum siz 1 ay içinde harddisk alırsınız sonradan.
RAM ve depolamada kıstım daha iyi ekran kartı için ama RAM'le harddisk ucuz olduğu için sonradan kendiniz alabilirsiniz.
Gayet güzel kasadır yorumlarda da belli olur RGB ışıkları yok dış görünüşe önem vermiyorsanız bu ideal.
Bu anakartın 2 RAM slotu var ama işinizi görür.
Power Supply olarak iyi bir şey almanı tavsiye ederim bunun gibi çünkü tüm sistemin patlamasına sebep olabilir.
Şu an hepsi 2K yapıyor iyi bir işlemci ve ekran kartı için 3K çok iyi para.
Dostum bu ekran kartı 4 GB işini görür YouTube san benchmarklarını da izledim seni Forza da Ultra ayarlarda 70FPS üstü oynatır ama tavsiyem bunun 8 GB RAM'i olanını al eğer paran varsa yoksa sıkıntı yok her türlü +70 fiş oynarsın forz Ultra'da
Bu işlemci de darboğaz yapmaz araştırdım
Kısacası bu fiyata mükemmel bir PC bu dostum.
Sanırım bazıları 2. el ama firma garantisi de veriyorlar 😅

400W Power Supply size yetmez hocam attığım bilgisayara bakın lütfen.

@emirhanhosgeldi, SSD'nin ne olduğu belirsiz. B450 bir anakart ve R5 2600 işlemci yerine i3 10100F işlemci ve B410/B460 bir anakart bu bütçe için daha iyi olacaktır. PSU fazla kaçmış; FSP Hydro-K 500W bile yeterli olacaktır.

Bütçenizi birazcık daha arttırıp sistemi toplayın derim:
Intel i3-10100F Dört Çekirdek 3.60 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)
FSP Hydro K 500W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)

4200 ₺ güzel bir sistem oldu teşekkürler.
RAM'i 8 yaptım ileride kendi paranızla alabilirsiniz RAM'dan kısıp ekran kartını yükselteceğim.
128 GB M.2'ler çok hızlıdır ama bilgisayarınızda sadece 128 GB depolama olacaktır benim tavsiyem ben depolamadan da kısıyorum ekran kartını yükseltiyorum siz 1 ay içinde harddisk alırsınız sonradan.
RAM ve depolamada kıstım daha iyi ekran kartı için ama RAM'le harddisk ucuz olduğu için sonradan kendiniz alabilirsiniz.
Gayet güzel kasadır yorumlarda da belli olur RGB ışıkları yok dış görünüşe önem vermiyorsanız bu ideal.
Bu anakartın 2 RAM slotu var ama işinizi görür.
Power Supply olarak iyi bir şey almanı tavsiye ederim bunun gibi çünkü tüm sistemin patlamasına sebep olabilir.
Şu an hepsi 2K yapıyor iyi bir işlemci ve ekran kartı için 3K çok iyi para.
Dostum bu ekran kartı 4 GB işini görür YouTube san benchmarklarını da izledim seni Forza da Ultra ayarlarda 70FPS üstü oynatır ama tavsiyem bunun 8 GB RAM'i olanını al eğer paran varsa yoksa sıkıntı yok her türlü +70 fiş oynarsın forz Ultra'da.
Bu işlemci de darboğaz yapmaz araştırdım.
Kısacası bu fiyata mükemmel bir PC bu dostum.

400W Power Supply size yetmez hocam attığım bilgisayara bakın lütfen.

Bakıyorum teşekkür ederim.

Rica ederim ancak sistem toplam 5000₺ civarında toplanıyor. Nasıl 4200₺ buldunuz fiyatı? :D

@emirhanhosgeldi, SSD'nin ne olduğu belirsiz. B450 bir anakart ve R5 2600 işlemci yerine i3 10100F işlemci ve B410/B460 bir anakart bu bütçe için daha iyi olacaktır. PSU fazla kaçmış; FSP Hydro-K 500W bile yeterli olacaktır.
hocam sandisk ssd’ler çok önerilmiyordu en son bazı sorunları vardı düzeldi mi acaba?

@emirhanhosgeldi, SSD'nin ne olduğu belirsiz. B450 bir anakart ve R5 2600 işlemci yerine i3 10100F işlemci ve B410/B460 bir anakart bu bütçe için daha iyi olacaktır. PSU fazla kaçmış; FSP hydro-k 500W bile yeterli olacaktır.

PSU fazla kaçmakla alakası yok kaliteli bir parça olduğu için iyi bir pusu seçmeyi öneriyorum.
Dostum SSD belirsiz diyorsun da bilindik bir marka olmadığı için öyle dyiyorsun medyadan araştırıp bakabilirsin.
Dediğin işlemci biraz pahalıya geliyor ve neredeyse farkları yok darboğaz yapmıyor R5 2600 o yeter.

Hocam, SanDisk SSD’ler çok önerilmiyordu çünkü bazı sorunları vardı; düzeldi mi acaba?
Ultra 3D modellerinde kronik sorun yok.
Yanlış hesaplamışım sanırım ama o bütçe bana fazla maalesef.
RAM belleği şimdilik tek kanal alın o zaman. Ayrıca isterseniz ekran kartını Sapphire RX5500 XT 4GB modeli ile değiştirebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı