Sistem toplamak için beklemeli miyim?

LifeOraa

Centipat
Malum biliyosunuz her şeyin fiyatı çok artti ve PC toplayip toplamama arasinda çok kararsizim. Çünkü gitgide pahalanıyor ama sonradan ucuzlarsa üzülmek istemiyorum. Sizce fiyatlarin düşme şansi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Malum biliyosunuz her şeyin fiyatı çok artti ve PC toplayip toplamama arasinda çok kararsizim. Çünkü gitgide pahalanıyor ama sonradan ucuzlarsa üzülmek istemiyorum.

Buraya kadar kendi iradenizle rahat bir şekilde yazıyorsanız beklemenizin mantığı yok. TR ekonomisine güvenmeden alın bundan 2 hafta sonra alamadım diye oflamamanızı dilerim.

Dolar 4 e çıktığında da buradan da yükselmez herhalde diyordum ama yükseliyor ben 5.6 yken aldım senin bileceğin iş döviz olarak ama en çok kara cumada indirim oluyor diye biliyorum.

Globalde düşse bile enflasyon yüksek olduğu için alabilirsin, düşmez gibi düşse de çok farketmez gibi. Takibe al indirime düştükçe yapıştır hocam

Türkiye'de yaşam kuralı: Alabiliyorsanız beklemeden alın. Bence şu anda piyasa çok güzel bir seviyede. Özellikle 2. elde madencilik bitmek üzere olduğu için çok güzel kartları çok ucuza alabiliyorsunuz. İşlemci kategorisinde F/P birçok seçenek var. Yaz bittikten sonra dolarda artış bekleniyor zaten ki artış olmaması mucize olur. 6500XT-6600-6600XT gibi kartlar dolar bazında çok ucuza satılıyor. Birdaha gelir mi bilinmez.
1658814772653.png

1658814803064.png

1658814786217.png

YTD :)

Malum biliyosunuz her şeyin fiyatı çok artti ve PC toplayip toplamama arasinda çok kararsizim. Çünkü gitgide pahalanıyor ama sonradan ucuzlarsa üzülmek istemiyorum. Sizce fiyatlarin düşme şansi var mı?
Türkiye'de hiçbirşey ucuzlamaz hocam. Belki RTX 4000 serisi çıktığında 3000 serisi ekran kartları ucuzlayabilirdi ancak herşeyimiz dolar üzerinden ithal olduğu için ''ucuz'' kelimesini aklından silebilirsin :) Vakit kaybetmeden şuan ulaşabildiğin parçaları almanı öneririm.

Geri
Yukarı