Sistem toplamak için beklemeli miyim?

Bütçe
45000

Shawenty

Centipat
Daha fazla  
Bu başlık rastgele bir "beklesem mi ya, yok yok beklemeyeyim en iyisi" kararsızlığı başlığı değildir. Birkaç önemli değişken var. İlki şahsımla ilgili. Bütçemin tamamını 3 ay sonra elde edeceğim. Bütçe 45000 TL bu arada. Bu sürede indirime giren ürün yakalamaya çalışmalı mıyım? Yoksa bütçemin tamamını elime alınca toplu bir şekilde almamı mı önerirsiniz? Bazı sitelerde parça veya hazır sistem indirimleri olabiliyor ve bunlar kafamı karıştırıyor aslında. Bir de hangi parçaya ortalamada ne kadar para ayırmam gerektiğini yazarsanız ya da bu bütçeye örnek bir sistem kurarsanız yardımcı olur. Monitör fiyata dahil değil, yalnızca kasa. İkinci değişken de malum önümüzdeki seçim. Siyaset katıp konuyu kirletmemenizi şiddetle tavsiye ederim. Zira siyasetle alakam olmaz ama ekonominin alakası var sanırım. Eğer seçimin şu yönde etkisi olur gibi bir bilginiz, tahmininiz varsa esirgemeyin. Yardımınız için teşekkürler. 🫂

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar toplamayı biliyorsanız indirime giren ürünleri takip edip alırsanız sizin ve cebiniz için daha faydalı olur. Eğer bilmiyorsanız yine indirime giren basit parçaları ( RAM, Ekran kartı, SSD ) alıp sonradan alacağınız hazır sistemi alırken sahip olduğunuz parçaları eksiltip sipariş verebilirsiniz.

Hocam seçimden sonra ne olur bilemeyiz ancak dolar TCMB göre bile 19.81 seviyesinde şu an, kapalı çarşı döviz fiyatını hiç konuşmuyorum bile, benim tahminim şu an alınır gibi duruyor ama size kalmış, seçim sonrası 1 gece'de fiyatlar yükselmez ancak kimin kazandığına göre zamanla yükselebilir/azalabilir, o an ki duruma göre bakarsınız isterseniz.

Bilgisayar toplamayı biliyorsanız indirime giren ürünleri takip edip alırsanız sizin ve cebiniz için daha faydalı olur. Eğer bilmiyorsanız yine indirime giren basit parçaları ( RAM, Ekran kartı, SSD ) alıp sonradan alacağınız hazır sistemi alırken sahip olduğunuz parçaları eksiltip sipariş verebilirsiniz.
Bir kere düşük bütçeyle topladım ama ekran kartına ağırlık vermediğimden olsa gerek güzel bir performans artışı alamadım. Bir de bu bütçeyle nelere dikkat etmeli, ağırlık vermeliyim? 4x16 Ram düşünüyorum. Ddr4 toplayacağım çünkü ddr5 uçuk fiyatlarda şuan. Ekran kartı ve işlemciye ne kadar bütçe ayıracağıma emin değilim. Müsait birisi montaja, yazılıma da uygun, oyun da oynayabileceğim bir sistem toplarsa güzel olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı