Sistem toplamak için Nvidia GTX 800 serisini beklemeli miyim?

Keepinmind

Hectopat
Yer
Bursa/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Makina Mühendisi
5 senelik dizüstü bilgisayarı artık son demlerini yaşıyor. Ben de bu sebepten dolayı yeni bir masaüstü bilgisayar toplama kararı aldım. (Performansın "p" sini bile alamaz oldum. :( )

Şuan için elimde hem çok fazla para olmadığından hem de yeni çıkacak olan GTX 8xx'i beklemek istediğimden aşağıdaki gibi bir sistem topladım. Uzun süredir donanım piyasasını takip etmediğimden yorumlarınızı belirtirseniz çok memnun olurum.

Not: Bilgisayarı Solidworks, Ansys, Autocad, Catia, Matlab, film izleme ve oyun için kullanacağım.

Toplam : 2.025,53 TL

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam catia solid gibi programlar RAM'e çok yükleniyorlar özellikle render aşamalarında ilginç şekilde. Ram'i 16 yaparsanız yararınıza. GPU'da 780 serisini öneririm, İşlemciniz de bu tarz programlar için gayet yeterlidir.

Arkadaş benden önce davranmış :) Ama RAM'de soğutucunun o denli bir etkisi yok bütçeniz dahilinde G Skill de tercih edebilirsiniz Vatan'da bulabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı