Sistem toplamak için Nvidia GTX 800 serisini beklemeli miyim?

Corsair 16Gb (2X8Gb) Vengeance Pro Ddr3 1600Mhz Cl9 Siyah Soğutuculu Ram - Vatan Bilgisayar Bunu almanızı öneririm. Diğerlerinden biraz daha pahalı ama bu ürün soğutucu içeriyor.
Hocam peki 16GB (2x8GB) Vengeance Pro DDR3 1866MHz CL9 Ram - Vatan Bilgisayar
bu RAM 1866MHz CL9 RAM, sizin önerdiğiniz 1600 MHz'den daha ucuz ve ikisinde de soğutucu varmış gibi görünüyor. Üstündeki soğutucuların farklılığından dolayı mı bu fiyat farkı oluşuyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
hocam peki 16GB (2x8GB) Vengeance Pro DDR3 1866MHz CL9 Ram - Vatan Bilgisayar
bu ram 1866MHz CL9 Ram sizin önerdiğiniz 1600mhz den daha ucuz ve ikisinde de soğutucu varmış gibi görünüyor. Üstündeki soğutucuların farklılığından dolayı mı bu fiyat farkı oluşuyor?
İşlemciniz en fazla 1600Mhz bellek ile çalışıyor. O bellekler AMD için üretilmiş olabilir ama bir fark olduğunu sanmıyorum. Intel sisteme takarsanız da çalışır. Dediğiniz gibi soğutucu da farklı olabilir.

Modüler güç kaynağı biraz karışık. Siz mi? Monte edeceksiniz. Yoksa Vatan Bilgisayar'a mı yaptıracaksınız?
Uzun zamandır sistem toplamadım ( modüler güç kaynağıyla hiç toplamadım) ama kendime bu konuda güveniyorum. Gerek technopattaki videolar, internette bulacağım yabancı kaynaklar ve anakart kitapçığıyla çok sıkıntı yaşamam. İngilizce seviyem iyi olduğundan okuya okuya yaparım en kötüsü :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı