Sistem toplamak için seçimler beklenmeli mi?

4.500 TL civarı bütçem var. Seçim zamanı dolar kısa bir süre için 4.3 civarlarına düşebilir. Ayrıca Nvidia yeni ekran kartlarını tanıtacağı zaman fiyatlar düşer mi? Beklemeli miyim? Kararsız kaldım açıkçası. Yardımcı olursanız sevinirim.
Beklediğiniz her saat dolar 1 tık daha yükseliyor. Toplayabildiğiniz en erken anda toplayın.

Bence şuan idareten PC varsa elinde beklemek olur. En kötü KDV indirimi karne inidirimi vb kampanyaları kovalamak olur. Seçimden sonra dolar düşermi çıkarmı onu kimse bilemez. Ama ne kadar düşsede gene 4 TL nin altna düşmeyecek.

Yarın ne olacağı belli değil. Türkiye normal bir ülke değil :) Normal şartlarda bir ülkede darbe girişimi olduğunda ekonomisi alt üst olur parası değer kaybederdi lakin pek ekonomi sarsılmamıştı o zamanlarda. Umarım yakında düşüşe geçer

Eğer seçimden 1 hafta önce olsaydı seçimleri bekle derdim ancak beklemek hiçbir anlam ifade etmiyor. Seçim sonrası dolar her zaman düşer bir miktar. Belirsizlik ortadan kalkar çünkü. Ancak o düşeceği miktara dahi çıkmadı henüz dolar :)

Bekle bekle! Ne beklemesi, şu andaki kurlara göre fiyatlar düşük bile sayılır. Bu kurlar bu seviyede giderse, eldeki stoklar tükenince, satıcılar, güncel kurlardan alacak malları. O zaman görürsünüz sizi. Beklemeden alın bence. Ha benim birikimim olsaydı, dolar olarak saklardım, biriktirdiğimi dolara yatırırdım ki, param erimesin o zaman istediğin zaman alabilirdin ama TL saklayınca ayvayı yedin.

Hocam sabaha 5 TL olursa şaşırma. :D :D Elektronik cihaz alacaklar durmasın.
Sen de durma topla şimdi başla en erken şekilde siparişi ver. :D
İnşaallah hepimiz yanılırızda dolar 3 TL falan olur, cidden yeter ya 😂
İnşallah. İnşallah demekten başka çare kalmadı. 24 haziranda inşallah seçim de bizim hayrımıza sonuçlanır. Yoksa malum kişiler nasıl olsa 4 sene buradayız ver coşkuyu diyerekten dolar yetmiyormuş gibi vergiyi basar üstümüze. :D

Mevcut bütçeni dolara çevirip bekleyebilirsin, biraz daha arttırıp 750-800 dolar bandına getirebilirsen paranı, bu tür endişelerin kalmaz. Parçalar dolar bazlı geldiğinden ötürü ne kadar artarsa artsın fiyatları, alabilir hâlde olursun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı