Sistem toplarken nasıl bir yol izlenmeli?

• Konuyu başlatan 409747
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 728

409747

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Yakın zamanda hazır bilgisayar hariç bilgisayar alanlara sorum şu: Bilgisayarı nasıl aldınız? Yani incehesap vs. sitelerdeki hazır sistemlerden mi aldınız? Yoksa PC toplama sihirbazı tarzı şeyler mi kullandınız? Tüm parçaları ayrı ayrı alıp kendiniz mi birleştirdiniz?
İkinci sorum da şu: İşletim sistemi konusunu nasıl hallettiniz? Yani 1000 TL civarına Windows 10 lisansı mı aldınız farklı bir yol mu kullandınız?
Bilgisayar toplamayı düşünüyorum, deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek bir sey diyecegim. PSU'dan butceyi kismayin. 1.5 Senedir Frisby PSU kullaniyorum. Dogru duzgun oyun zevki bile alamiyorum. Son zamanlarda iyice ses cikarmaya basladi Coil Whineye benzer ama PSU'nun icinde degil, guc kablosunun PSU'ya giris yerinde. Degistirecegim.
Son zamanlarda kulakligi cikarip PSU sesini dinledigim bile oldu, psikopatlastim.

Arkadaşlar merhaba. Yakın zamanda hazır bilgisayar hariç bilgisayar alanlara sorum şu: Bilgisayarı nasıl aldınız? Yani incehesap vs. sitelerdeki hazır sistemlerden mi aldınız? Yoksa PC toplama sihirbazı tarzı şeyler mi kullandınız? Tüm parçaları ayrı ayrı alıp kendiniz mi birleştirdiniz?
İkinci sorum da şu: İşletim sistemi konusunu nasıl hallettiniz? Yani 1000 TL civarına Windows 10 lisansı mı aldınız farklı bir yol mu kullandınız?
Bilgisayar toplamayı düşünüyorum, deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
1. Farklı sitelerden toplayıp kendim montajladım.

2. Windows'un kendi sitesinden deneme sürümünü indirip 20 liraya key satın aldım.

Windows’a 1.000 TL vermek gibi bir hata yapmayın, eğer montajlamayı biliyorsanız tek tek toplamak daha avantajlı. Bileşenleri seçerken kaliteli ve indirimde iken almaya çalış.
Evet windows'a 1000 Tl vermek zaten çok mantıksız geldi de bu kadar kişinin nasıl yaptığını merak ediyorum. Onun dışında montajlama konusunda da internetten yardım alacağım.

Bilgisayarı nasıl aldınız.

Para ile.

Yani İncehesap vs. sitelerdeki hazır sistemlerden mi aldınız? Yoksa PC toplama sihirbazı tarzı şeyler mi kullandınız?

Hayir hiçbiri kendim siteden seçtim.

Tüm parçaları ayrı ayrı alıp kendiniz mi birleştirdiniz?

Evet.

İşletim sistemi konusunu nasıl hallettiniz?

Rufus ile kurdum.

Yani 1000 TL civarına Windows 10 lisansı mı aldınız farklı bir yol mu kullandınız?

30 TL Key aldım.

1. Farklı sitelerden toplayıp kendim montajladım.

2. Windows'un kendi sitesinden deneme sürümünü indirip 20 liraya key satın aldım.
Para ile.

Hayir hiçbiri kendim siteden seçtim.

Evet.

Rufus ile kurdum.

30 TL Key aldım.
Cevaplar için sağ olun. Bahsettiğiniz keyleri hangi siteden aldınız? Ve ayrıca montaj konusu çok zor mu yoksa internetten yardım alınarak halledilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı