"Sistem ve ayrılan bölüm" çok fazla yer kaplıyor

melisa.pinar

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yardımınıza ihtiyacım var. Bilgisayarıma 3 hafta önce SSD taktım. Windows 11 kurdum. Bugüne kadar bir sıkıntı yoktu. Bugün bilgisayarım epey kasıldı. Diski kontrol ettiğimde sistem ve ayrılan bölümün çok fazla yer kapladığını gördüm. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• ml1.jpg
    ml1.jpg
    8,1 KB · Görüntüleme: 26
  • ml2.jpg
    ml2.jpg
    69,4 KB · Görüntüleme: 24
  • ml3.jpg
    ml3.jpg
    82,6 KB · Görüntüleme: 27
Merhaba arkadaşlar. Yardımınıza ihtiyacım var. Bilgisayarıma 3 hafta önce SSD taktım. Windows 11 kurdum. Bugüne kadar bir sıkıntı yoktu. Bugün bilgisayarım epey kasıldı. Diski kontrol ettiğimde sistem ve ayrılan bölümün çok fazla yer kapladığını gördüm. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Teşekkürler.

Format atsana virüs olabilir

Virüs girmiş olabilir mi? Size önerim temiz bir format atmanız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format atsana virüs olabilir
Hemen formata gerek yok. Yüklediği dosyalar bu kadar yer kaplıyordur muhtemelen.

Teşekkürler.
Bilgisayarında şu an sadece 240GB SSD mi takılı? Bundan önce kullandığın disk kaç GB?

Hemen formata gerek yok. Yüklediği dosyalar bu kadar yer kaplıyordur muhtemelen.

Bilgisayarında şu an sadece 240GB SSD mi takılı? Bundan önce kullandığın disk kaç GB?

1 TB SSD kullanıyorum. Bundan öncede 1 TB hard disk vardı.

Virüs girmiş olabilir mi? Size önerim temiz bir format atmanız.

Sanmıyorum. İlk kez böyle bir şey yaşadım. Bundan dert yanan bir çok kişi var. Fakat bir çözüm bulamadım.

O zaman 200+800 olarak ayırdınız. Programların hepsini C ye kurmayın. Sistemin olduğu yere ne kadar yüklenirseniz o kadar yavaşlar. Programlardan silme imkanınız olanları silip D ye yüklemeyi deneyin.

Ekran görüntülerini de ekledim. Programlar az yer kaplıyor. Windows 11'i daha yeni kurdum sayılır. Bir kaç gün önce böyle bir şey yoktu. anlamadım.

Ekran görüntülerini de ekledim. Programlar az yer kaplıyor. Windows 11'i daha yeni kurdum sayılır. Bir kaç gün önce böyle bir şey yoktu. anlamadım.
Muhtemelen yüklenemeyen bir güncellemeyi bilgisayarınız defalarca indirmeye çalışmıştır. Başlat menüsüne "Disk Temizleme" yazarak diskinizdeki gereksiz dosyaları temizleyin.

Teşekkürler.

Hocam öncelikle, Windows arama çubuğuna "disk temizleme" yaz. Sonra Enter'e tıkla, sonra sistem dosyalarını Temizleye'ye tıkla, tamam tuşuna tıkla, temizlensin.
2.yöntem
Windows logosu+R'ye bas, prefetch yaz, Devam'a tıkla, dosyaların tümünü seç ve sil.

Yeni konular

Geri
Yukarı