Sistem yapılandırmasındaki ayarları kapatırsam herhangi bir sorun olur mu?

selims07x

Femtopat
Daha fazla  
Buradaki hizmetleri kapatırsam eğer herhangi bir sorun olur mu? Ekran kartının bir hizmetleri var sanırım.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    16,4 KB · Görüntüleme: 104
Ekran kartı için kaldırdığımda Radeon benim ki herhangi bir sorun yaşamadım. Fakat Realtek i kaldırdığımda youtube dan video açtığım vakit ses gelmemişti.
Ben de program files den bulup exesini çalıştırdım o şekilde gelmişti.

Sadece şunları kapatın.

2023-03-27_03-46.png

AMD'nin işlemlerinin ekran kartı için önemli olmadığını hatırlıyorum. Bir sorun yaşanacağını sanmıyorum. Chrome Elevation ise zararlı temizleme aracına ait yani gereksiz.

EAC kapatırsanız kullanılan oyunlarda otomatik EAC açılmayacaktır ve oyun çalışmayacaktır. Steam'ın hizmetini kapatırsanız Steam'ın açılmasını önleyecektir. Ses sürücüsünün hizmetini kapatmayın. Chrome'un güncelleme hizmetlerini kapatmayın. Kapatırsanız hakkında kısmından da güncelleme yapmaya çalışırken hata kodu alırsınız.

AMD Crash Defender Service ise mavi ekran olaylarını azaltmaya yarayan bir hizmetmiş. Bu hizmeti isterseniz açık bırakabilirsiniz.

AMD ve Realtek açık kalsın. Steam kullanıyorsan onu da açık bırakabilirsin. Bu da benim ayarlarım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    20,9 KB · Görüntüleme: 80
@terraryzng Görseldeki servisleri açmanızı öneririm. EA, Rockstar ve Epic uygulamalarının açılmasını önleyebilir veya hata vermesine yol açabilir. Yanlış bilmiyorsam bu hizmetlerin çoğu arka planda bir işlem çalıştırmıyor. Siz uygulamaları açınca tetikleniyorlar. Tamamen devre dışı bırakmak sorunlara yol açıyor.

2023-03-27_05-02.png

Nvcleanstall ile sürücü yüklerseniz gereksiz Nvidia hizmetlerinden kurtulursunuz. Nvclenstall içerisinde otomatik sürücü güncellemeyi takip eden ayar var. Hatta GeForce Experience'den daha önce uyarı veriyor. GeForce Experince sunduğu efektleri kullanmıyorsanız gereksiz bir araç. Video kayı falan için OBS daha iyi.

Uygulama kurulumsuz şekilde yükleniyor. Siz görselde gösterdiğim şekilde sisteme uygulamayı kurun. Ayrıca otomatik güncellemeleri bildiren ayarını da açın.

2023-03-27_05-05.png

Nvcleanstall sürücünün dosya boyutunu da azaltıyor. Önerilen ayarlar ile sürücü yüklemenizi öneririm.

Durum sekmesinin altına bakarsanız çoğu durdurulmuş yani çalışmıyor AMD ve Realtek'in hizmetleri de adam yerine konacak bir kaynak tüketimi yok uğraşmayın kapatın o sekmeyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı