Sistem yapılandırmasındaki işlemci sayısı 4 yapılırsa problem olur mu?

Bir oyun açılmıyordu ve bu ayarı yapmam gerekti. İşlemci sayısnı 4 yaptım bir problem olur mu?

Bende eski bilgisayarımı FPS yükselsin diyerek MSConfig'den ayarlamalar yapardım bellek kullanımını vs arttırmıştım. Bir sorun yaşamadım ama ömrünü kısaltabilir.

Hiçbir şey fark etmez, o ayarı ellemeseniz bile zaten yeri geldiği zaman işlemcinin tüm çekirdeklerini kullanır. O ayar kısıtlamak için var. Performansı artırmak, çekirdeği yükseltmek için değil. Hiç ellememenizi öneririm o tiki. Problem çözdüyse bilemem, açık bırakmak size kalmış.

Olmaz tüm çekirdekler aktif olur ve droplarınız azalır ve FPS bile artabilir.
Problem olmaz. Aksine bilgisayar hızlanır ama işlemcinin ömrü kısalabilir bende de maksimum 8 var 8'de kullanıyorum daha hızlı çalışıyor.
Yanlış bilgi, o ayar sadece açılış için çekirdeklerin aktifleşmesini sağlar, o da hiç bir şey yapmaz.

Olmaz tüm çekirdekler aktif olur ve droplarınız azalır ve FPS bile artabilir.

Hmm bir nevi over clock gibi yani anladım o zaman 4'te kalssın FPS artışı gerekmiyor ama olsun.

Hiçbir şey fark etmez, o ayarı ellemeseniz bile zaten yeri geldiği zaman işlemcinin tüm çekirdeklerini kullanır. O ayar kısıtlamak için var. Performansı artırmak, çekirdeği yükseltmek için değil. Hiç ellememenizi öneririm o tiki. Problem çözdüyse bilemem, açık bırakmak size kalmış.

Bende ellemezdim ama oyunun açılması için bunu yapmak gerekliydi mecbur 4'te kalacak.

Oradaki ayar performansla alakası yoktur. Önyükleme kısmında bilmediğiniz ayarları değiştirip işletim sistemini bozabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı