Sistem Yeni SSD İle Açılmaması

Aliberk Durmaz

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın bir nedenden dolayı harddisk ve SSD'sini vermek zorunda kaldım. Yeni SSD aldım, PC'ye taktım kasam açılıyor, anakartta ışıklar yanıyor, ekran kartı logo ışığı ve fanları dönüyor. Fakat ekrana görüntü gelmiyor. Monitörde bir sorun yok, laptopu bağladım ve görüntü aldım. Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımın bir nedenden dolayı harddisk ve SSD'sini vermek zorunda kaldım. Yeni SSD aldım, PC'ye taktım kasam açılıyor, anakartta ışıklar yanıyor, ekran kartı logo ışığı ve fanları dönüyor. Fakat ekrana görüntü gelmiyor. Monitörde bir sorun yok, laptopu bağladım ve görüntü aldım. Yardım ederseniz sevinirim.

Windows'u kurdun mu?

Hayır kuramadım, ekrana görüntü gelmiyor. No signal'da kalıyor.

Ramlerin yuvalarından çıkmış olabilir mi? Bir de bilgisayarı açtıktan sonra caps lock bas sürekli ışık yanıp sönüyor mu klavyede? Eğer yanıp sönüyorsa sorun monitör ve pc bağlantısında olabilir kabloyu kontrol edin. Eğer yanıp sönmüyorsa ramlerden olabilir.

Ramlerin yuvalarından çıkmış olabilir mi? Bir de bilgisayarı açtıktan sonra caps lock bas sürekli ışık yanıp sönüyor mu klavyede? Eğer yanıp sönüyorsa sorun monitör ve pc bağlantısında olabilir kabloyu kontrol edin. Eğer yanıp sönmüyorsa ramlerden olabilir.
Klavyede tuşlar yanmıyor ramleri çıkarıp taktım fakat bir şey değişmedi yapmam gereken başka bir şey var mı ?

BIOS pilini çıkarıp kasanın fişini çek 5 sn bekle pili ve fişi geri tak. BIOS sıfırlansın belki düzelir.

SSD ile alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum ben ama belli olmaz, SSD'yi çıkarıp o şekilde açmayı dener misin.

Bilgisayarın güç tuşuna bastığından itibaren mi ekrana hiç görüntü gelmiyor?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı