Yeni toplanan bilgisayarın açılmaması

KysoNz.

Kilopat
Daha fazla  
Bugün tüm parçalar geldi hepsini taktım ama bilgisayar açılmadı, tek bir fan bile dönmüyor. İşlemci anakart uyumluluğu için güncellemem gerektiğini söylediler. USB belleği takıyorum flashback butonuna basıyorum yanıp sönüyor 2 3 defa ve tepki vermiyor daha ve garip bir şekilde CPU power kablosunu çıkarınca fanlar çalışıyor.
Not: Flashback'ı sadece güç kablosu ve CPU power kablosu takılıyken denedim bir de tüm bileşenler takılıyken ama bir şey fayda etmedi.
Sistem:
MSİ B450M Gaming Plus
AMD Ryzen 5 3600
HyperX 8 GB 3200 MHz
ASUS RX 470

Son düzenleyen: Moderatör:
Flashback sıkıntılı dostum. B450 Tomahawk kullanan birisi de çalıştıramamış. Ben de çalıştıramadım (B450A-Pro), konuda başka birisi daha çalıştıramadım demişti.
BIOS'da bir şeyi kaydedince napmak gerekir, yardımcı olur musun? Geçen kaydettim, çık dedim ve dondu, sonra baya uğraştım, Flashback'ı bayağı denedim, olmadı. M-Flashla hallettim sonunda. Son sürüme de güncelledim.

BIOS güncellemesinde bile, bilgisayarın açılıp görüntü vermemesi gerekir. Seninki başka boyutta direk açılmıyor ve CPU 8 pini çıkardığında çalıştığını belirtmişsin. Bu durumda ya işlemciye güç gittiğinde bilgisayar tetiklemiyor yada Anakart işlemci beslemesi bölümünde arıza vardır.

Bugün tüm parçalar geldi hepsini taktım ama bilgisayar açılmadı, tek bir fan bile dönmüyor. İşlemci anakart uyumluluğu için güncellemem gerektiğini söylediler. USB belleği takıyorum flashback butonuna basıyorum yanıp sönüyor 2 3 defa ve tepki vermiyor daha ve garip bir şekilde CPU power kablosunu çıkarınca fanlar çalışıyor.
Not: Flashback'ı sadece güç kablosu ve CPU power kablosu takılıyken denedim bir de tüm bileşenler takılıyken ama bir şey fayda etmedi.
Sistem:
MSİ B450M Gaming Plus
AMD Ryzen 5 3600
HyperX 8 GB 3200 MHz
ASUS RX 470

Ekran kartında veya monitörde de bir sorun olabilir.

Anakart mefta olmadan eski nesil bir işlemci takıp güncelleme yaptırın bir yerde. Flashback kullanımı dikkatli olunması gereken bir durum. Görüntü olmadığı için ne yaptığınızı tam bilmiyorsunuz yanlış yapmış oluyorsunuz.

Ekran kartı hariç aynı parçaları bende aldım Bios güncellemesi sıkıntılıydı 2 saat uğraştırdı 2 gün önce benide 16gb ve 32lik usb bellkelerle bios güncellemesi yapamadı bir türlü fat32 olmasına rağmen 1gb fat32li eski bir usb bellek ile oldu nedense.bazıları ntfs dosya sistemi ile güncellendiğinden bahsetmiş kimi side rufus gibi programla formatlayıncafat32ye güncelleyebilmiş reddit diye bir siteden okuduğum kadarıyla,bir çok kişide problem çıkmış anlayacağınız .msı sadece anakart ve cpu güç kablolarının takılmasını önersede benim sistemimde her şey takılı idi ssd hariç.Umarım güncelleyip açarsın sistemi ecel terleri döktürüyor nerde yanlış yapıyorum diye :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı