Sistem yeşil ekran veriyor, ekran tamamen siyah oluyor

Makaleler
3
Yer
Düzce
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i5-8250u CPU
AMD Radeon 520 GPU
Gigabyte 240 SATA SSD
8 GB DDR4 2400 MHZ RAM
Windows 11 22H2 OS
Meslek
Öğrenci
Bilgisayar açıkken bazen yeşil ekran veriyor, bazen ekran tamamen siyah oluyor birden. Yeşil ekran verdikten sonra minidump dosyalarını da buraya atamıyorum atana kadar sistem çöküyor. Hiçbir şey yapamıyorum şu an. sfc/scannow komutunu denedim, başlangıç onarmayı denedim ve son ön izleme kanalındaki Windows güncellemesini kaldırmayı denedim fakat işe yaramadı. Ayrıca SSD'de yaklaşık 60 GB yer dolmuş, sanırım hata raporlamalar. Ne yapmalıyım?

Tam da Windows 11 yüklersem sıkıntı çıkarır mı? Diye konu açmıştım. Üstüne bu konuyu açmanız biraz fikrime etki edecek gibi.

Aynen, bilgisayardan anlamayan insanların fikri ile giderseniz FreeDOS kurmanız lazım. Yaşadığı sorunların Windows 11 ile uzaktan yakından hiçbir alakası olduğunu düşünmüyorum. Ekran kartı arızası yaşıyor muhtemelen.

Evet, GPU AMD Radeon 520 imiş. %99 ekran kartı sorunu.

Aynen, bilgisayardan anlamayan insanların fikri ile giderseniz FreeDOS kurmanız lazım. Yaşadığı sorunların Windows 11 ile uzaktan yakından hiçbir alaksı olduğunu düşünmüyorum. Ekran kartı arızası yaşıyor muhtemelen.

Evet, GPU AMD Radeon 520 imiş. %99 ekran kartrı sorunu.

Arkadaşın ekran kartı konusunda hata yaşadığını bende düşünmüştüm ama kendi konumda da belirttiğim gibi sürekli format işiyle uğraşmak istemiyorum. Windows 11 hakkında olumsuz konular görmek çok mu erken diye düşündürüyor demek istedim.

Windows 11'i bugüne kadar sıkıntısız kullanıyordum Insider Önizleme kanalında. Bugün nedense böyle bir sorun oldu. Güvenli modda herhangi bir sorun yok şu an, Windows'u normal olarak başlatıp Minidump dosyalarını buraya atmaya çalışacağım.

Windows 11'i bugüne kadar sıkıntısız kullanıyordum Insider Önizleme kanalında. Bugün nedense böyle bir sorun oldu. Güvenli modda herhangi bir sorun yok şu an, Windows'u normal olarak başlatıp Minidump dosyalarını buraya atmaya çalışacağım.
Güvenli modda ekran kartı sürücülerini silip veya yeni sürücüleri kurup çalıştırırsan sorunun çözülebilir.

Güvenli modda ekran kartı sürücülerini silip veya yeni sürücüleri kurup çalıştırırsan sorunun çözülebilir.
Güvenli modu açarken Safe Mode for Networking'i de seçmene rağmen internet olmuyor. Normal modda da neredeyse kullanamıyorum zaten, 1 dk sonra falan gidiyor ekran. DDU'yu kuracak kadar vaktim yok yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı