Sistem yöneticisi bu yüklemeyi engelleyecek ilkeler ayarladı sorunu

Eniyom

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar lütfen yardım edin. "Sistem yöneticisi bu yüklemeyi engelleyecek ilkeler ayarladı" hatasını alıyorum ve artık gıcık oldum. Her programı indirirken aynı hata, lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı güvenli kipte başlatıp yönetici hesabı ile giriş yapın. Başlata sağ tıklayın Bilgisayar Yönetimi > Yerel Kullanıcılar ve Gruplar > Kullanıcılar > Kullanıcı adınıza çift tıklayın. Üyelik sekmesinden ekle tuşuna basıp administrators yazıp tamam deyin.

Bilgisayarı güvenli kipte başlatmak için Sistem Yapılandırması (msconfig) önyükleme sekmesinden güvenli ön yüklemeyi seçip tamam dedikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın

Sorunun kaynağı şu; gpedit.msc (Yerel Grup İlkesi) üzerinden siz veya sizin dışında bir etken Windows Installer'i veya buna bağlı bir bileşeni kapatmış ya da sınırlamış. (2013'de açılmış ama hala bu sorunu yaşayanlar var).

Çözüm şu; Çalıştır'dan gpedit.msc yazarak veya Ara'dan Yerel Grup İlkesi'ni aratarak tıklayıp açalım ve şu yolu takip ederek ilgili ayarı bulalım; Bilgisayar Yapılandırması -> Yönetim Şablonları -> Tüm ayarlar -> Windows Installer ile başlayıp devam eden her ayara çift tıklayarak Yapılandırılmadı seçip Uygula + Tamam diyerek ayarlayıp çıkalım, bilgisayarı yeniden başlatalım. Sorununuz çözülmediyse de, sistem geri yüklemeden temiz olduğuna inandığımız bir tarihe geri yükleme yapalım.

Bilgisayarı güvenli kipte başlatıp yönetici hesabı ile giriş yapın. Başlata sağ tıklayın Bilgisayar Yönetimi > Yerel Kullanıcılar ve Gruplar > Kullanıcılar > Kullanıcı adınıza çift tıklayın. Üyelik sekmesinden ekle tuşuna basıp administrators yazıp tamam deyin.

Bilgisayarı güvenli kipte başlatmak için Sistem Yapılandırması (msconfig) önyükleme sekmesinden güvenli ön yüklemeyi seçip tamam dedikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın
reis direk formatlasam düzelir mi

Geri
Yukarı