Sistem yük altındayken "No Signal" hatası

Henderson

Hectopat
Selamlar. Valorant tarzı ekran kartını zorlayacak bir oyuna girdikten minimum 3 dk, maksimum 10 dk içerisinde ekran donuyor. Arkadan sesler gelmeye devam ediyor ama ekranda "no Signal" hatası alıyorum. Bazen böyle oyunlarda hiç donmuyor ve istediğim kadar oynuyorum ama bugünlerde çok sık çökmeye başladı. Ben PSU'dan şüpheleniyorum ve arızaya göre parça takviyesi yapacağım ama arızanın tam olarak PSU olduğundan emin değilim.

Sistem:
RX 550 4 GB ASUS ekran kartı.
i5 2400 3.1 işlemci.
8 GB DDR3 RAM.
Dell 790 optiplex anakart.

Bilgisayar kasası kapalı, monitör açıksa No signal hatası alırsınız.
Bilgisayar kasası bir sebepten açılmıyor enerji gelmiyorsa No signal atası alırsınız.
Kasa ile monitör arasındaki kablo yerinden çıkmışsa No signal hatası alırsınız.
Kasa ile monitör arasındaki kabloda sorun varsa, pinler ezilmiş, kopma olmuşsa No signal hatası alırsınız.
Ekran kartınız arızalandıysa No signal hatası alırsınız
Ekran kartınız devre dışı bırakıldıysa No signal hatası alırsınız. (alıntı)
Ve sistem sadece yük altında mı no signal veriyor yoksa normal takılırken de veriyor mu bir test etme şansınız var mı?

Ekran kartınızda sorun olabilir. Ekran kartını çıkarıp bir deneyin.

Bilgisayar kasası kapalı, monitör açıksa No signal hatası alırsınız.
Bilgisayar kasası bir sebepten açılmıyor enerji gelmiyorsa No signal atası alırsınız.
Kasa ile monitör arasındaki kablo yerinden çıkmışsa No signal hatası alırsınız.
Kasa ile monitör arasındaki kabloda sorun varsa, pinler ezilmiş, kopma olmuşsa No signal hatası alırsınız.
Ekran kartınız arızalandıysa No signal hatası alırsınız
Ekran kartınız devre dışı bırakıldıysa No signal hatası alırsınız. (alıntı)
Ve sistem sadece yük altında mı no signal veriyor yoksa normal takılırken de veriyor mu bir test etme şansınız var mı?
Yük altındayken çöküyor düşük oyunlarda bir sıkıntı yaşamıyorum. Ben çift monitör kullanıyorum ikisi birden gidiyor o yüzden kablolardan bir sıkıntı olmadığından eminim PSU çok eski bir şey olduğu için şühpeleniyordum.
Ekran kartınızda sorun olabilir. Ekran kartını çıkarıp bir deneyin.
Ekran kartı takılı kalsa sadece VGA'yı anakarta taksam olur mu yerinden çıkarmak istemiyorum da

Yük altındayken çöküyor düşük oyunlarda bir sıkıntı yaşamıyorum. Ben çift monitör kullanıyorum ikisi birden gidiyor o yüzden kablolardan bir sıkıntı olmadığından eminim PSU çok eski bir şey olduğu için şühpeleniyordum.

Ekran kartı takılı kalsa sadece VGA'yı anakarta taksam olur mu yerinden çıkarmak istemiyorum da.

Ekran kartı takılı olsa kasada ki VGA'dan görüntü alamazsınız. Görüntü direk ekran kartından aktarılır. Bu yüzden ekran kartını anakarttan sökmeniz gerekli.

Ekran kartınızın üzerinde fan var ise fanı temizleyin, hareketinde kısıtlanma var mı yok mu bir bakın. Ekran karınızdaki kondansatörlerde şişme vs var mı bakın.

Selam. Valorant tarzı ekran kartını zorlayacak bir oyuna girdikten minimum 3 dk, maksimum 10 dk içerisinde ekran donuyor. Arkadan sesler gelmeye devam ediyor ama ekranda "no Signal" hatası alıyorum. Bazen böyle oyunlarda hiç donmuyor ve istediğim kadar oynuyorum ama bugünlerde çok sık çökmeye başladı. Ben PSU'dan şüpheleniyorum ve arızaya göre parça takviyesi yapacağım ama arızanın tam olarak PSU olduğundan emin değilim.

Sistem:
RX 550 4 GB ASUS ekran kartı.
i5 2400 3.1 işlemci.
8 GB DDR3 RAM.
Dell 790 Optiplex anakart.

Sorunu çözdünüz mü?

Geri
Yukarı