Sistem yükseltme önerisi

Arkadaşlar merhaba şimdiden önerileriniz için teşekkürler ben iki sene önce sıfır sistem topladım gayet işimi güzelce görüyordu ama artık bir tik eskidi gibi geldi bir de başkalarının sistemlerini görünce içimde bir değiştirme istiği oluştu. Elimdeki bütçem daha belli değil ama giriş veya orta seviye parçalarla güncellemek istiyorum. Güncel sistemimi alta paylaşacağım yardimci olursanız sevinirim.

RTX 3060 12 GB ekran kartı.
i7 11700F işlemci
1x12 GB RAM.
ASUS Prime H510M-E anakart
High Power Performance gd 800W 80+ Gold güç kaynağı.

Bütçe 25 30 civarı elimdeki çıkma parçaları satarsam buradaysa bütçe yükselir
İki alternatifin var ekran kartını satmak, onun yerine rtx 4070 ti süper veya rx 7900 XT almak (islemcin hala sağlam darboğaz yaşatmaz 1440P'de ) ondan sonra aynı ramdan 1 tane daha almak, bu ucuz ama geleceğe kapalı çünkü anakart işlemcin eski birde pahalı olan 2. Alternatifin var sistemi komple satıp 4070 süper Ryzen 5 7500F almak

İki alternatifin var ekran kartını satmak, onun yerine RTX 4070 Ti Super veya RX 7900 XT almak (islemcin hala sağlam darboğaz yaşatmaz 1440P'de ) ondan sonra aynı RAM'dan 1 tane daha almak, bu ucuz ama geleceğe kapalı çünkü anakart işlemcin eski bir de pahalı olan 2. Alternatifin var sistemi komple satıp 4070 Super Ryzen 5 7500F almak

4070 Ti Super ve 7500F ikilisi içeren bir sistemi rahatlıkla bulur 45-50l civarına. Şahsen kendim önereceğim o bütçelerde sistem. :D Sistemin satılması taraftarıyım.

Bende ilk defa duydum da boş ver. :D

Görmemiş gibi davranalım 16 GB RAM yanlış yazmışım 😢

4070 Ti Super ve 7500F ikilisi içeren bir sistemi rahatlıkla bulur 45-50l civarına. Şahsen kendim önereceğim o bütçelerde sistem. :D sistemin satılması taraftarıyım.

Mevcut sistemine tam fiyatını öğreneyim 16 17 falan verseler zorlarsam 20 olur mu bilemem ama üstünde bir 20 daha koyarsam 40'a güzel bir sistem alırım galiba.

Son düzenleme:
Görmemiş gibi davranalım 16 GB RAM yanlış yazmışım 😢

Mevcut sistemine tam fiyatını öğreneyim 16 17 falan verseler zorlarsam 20 olur mu bilemem ama üstünde bir 20 daha koyarsam 40'a güzel bir sistem alırım galiba.

40 güzel bir sistem alırsın merak etme. Konu aç arkadaşlar tahminlerini belirtsinler. Sen bu sistemi yüksekten koysan da bilmeyen biri gelir alır.

Yeni konular

Geri
Yukarı