Sistemde çok fazla bellek kullanımı oluyor

sırf boşta bellek kullanımı yuksek diye geçmeye değmez.
Eki Görüntüle 1980555

Eki Görüntüle 1980559

Sistem özellikleri bu şekilde bu sıkıntının başlama süreci: PC ilk aylarında yani 3 4 ay sonra RAT yedim RAT benim SSD yazılımımı bozmuştu bu yüzden PC açılmıyordu sonra bilgisayarcı SSD yazılımı yükleyip sorunu çözdü ve format attı 1 1.5 ay sonra fark ettim ki RAT yemeden önce 10 uygulama bile açıkken 50 bellek yiyordu şimdi ise sadece Opera Steam ve DC açıkken bile 45-50 bellek yiyor + yeniden form at attım ve hala aynı (virüz taramalarıda yaptım bazı forumlar da virüs olabilir yazıyordu) bu hatayı nasıl çözerim pek bilgim yok ona göre yardımcı olursanız sevinirim.
işte virtual box açıkken valorant falan oynuyordum ondan sonra + bir oyun daha açıkdı ozaman 60 bellek olmuştu win 11 kullanıyordum ozaman da bir problem oldugunu düşünüyorum

win 10 geçsem iyi bir sistemim var bu arada toplama kasam 14.000 tl olarak aldım sizce iyi bir bellek kullanımına sahip olurmuyum daha fazla uyuglama açıkken bile
Arkadaşın da dediği gibi çok bir fark olmaz. İstersen ekstra ram ekleyebilirsin.

Başlangıç uygulamalarını ve arka planda çalışan ve kullanmadığınız uygulamaları kapatın. Opera GX yerine normal Opera kullanırsanız yarı yarıya fark eder.
işte virtual box açıkken valorant falan oynuyordum ondan sonra + bir oyun daha açıkdı ozaman 60 bellek olmuştu win 11 kullanıyordum ozaman da operada açıktı bir problem oldugunu düşünüyorum böyle bir artış olamaz özellikle rat yiyip format attıktan sonra çok garip geliyor

Arkadaşın da dediği gibi çok bir fark olmaz. İstersen ekstra ram ekleyebilirsin.
ama problemin bir kaç uygulamanın açık oldugundan sanmıyoalrum virtualı açınca şuan bellek 80 oluyor eskiden rat yemeden önce hem virtual hem valo hem başka bir unity oyunu aççıken 70 bellek oluyordu şuan çok garip geliyor hata oldugunu düşünoyurm

işte virtual box açıkken valorant falan oynuyordum ondan sonra + bir oyun daha açıkdı ozaman 60 bellek olmuştu win 11 kullanıyordum ozaman da operada açıktı bir problem oldugunu düşünüyorum böyle bir artış olamaz özellikle rat yiyip format attıktan sonra çok garip geliyor

ama problemin bir kaç uygulamanın açık oldugundan sanmıyoalrum virtualı açınca şuan bellek 80 oluyor eskiden rat yemeden önce hem virtual hem valo hem başka bir unity oyunu aççıken 70 bellek oluyordu şuan çok garip geliyor hata oldugunu düşünoyurm
İmkansız ama rat yemenden kaynaklı belki SSD, yazılımsal hata verip DRAM yerine senin ramden yiyor olabilir. Başka SSD ile deneme şansın olur mu? Denemekten zarar gelmez

Geri
Yukarı