Sistemde darboğaz sorunu

Leonteus

Hectopat
Daha fazla  
Alta hem yaptığım becnhmark hem de yaparken değerlerin SS'ini aldım.
Öncelikle ortalama altında bir donanımın olduğunun farkındayım, bunu olabilecek en iyi şekilde kullanmak istiyorum.
Benchmark yaparken(SS'de de görebilirsiniz) GPU %100 çalışırken CPU %20'ler de
Userbenchmark'a baktığımda sorun GPU'da gibi ama tam anlamadım.
Sizden ricam şu ben bu bilgisayara çok fazla para harcamadan gerekirse 1-2 parçasını değiştirip daha stabilize bir hala getirmek istiyorum yardımcı olur musunuz?

İşlemciniz düşüktür. İşlemcinizi yükseltin. Ryzen 3 3300x gibi işlemcilere yönelmenizi öneririm.

Kardeşim sisteminde herhangi bir dar boğaz göremedim, attığın ekran görüntüsünde her şey normal, sıcaklıklar da çok iyi gözüküyor. İşlemci 100% olup ekran kartının bu seviyeye ulaşamadığı zaman dar boğaz olur.

Kardeşim sisteminde herhangi bir dar boğaz göremedim, attığın ekran görüntüsünde her şey normal, sıcaklıklar da çok iyi gözüküyor. İşlemci 100% olup ekran kartının bu seviyeye ulaşamadığı zaman dar boğaz olur.

Normal mi diyorsunuz yanı bir sorun yok mu? Yoksa sadece dar boğaz mı yok :D.

Sistemde darboğaz olsa olsa ekran kartının işlemciye yaptığı çok küçük bir darboğazdır. Onun dışında ekran kartının %99 çalışıp işlemcinin %20'lerde gezmesi gayet doğal. 2C/4T işlemci sonuçta. 2C/2T olsaydı %50 falan olabilirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı