RX 560 sistemde darboğaz sorunu

halobkink

Hectopat
Arkadaşlar merhaba PC'me yeni RX 560 ekran kartı taktım 1 ay kullandım ama darboğaz yapmaya başladı önceden böyle değildi CPU kullanımı %100'den inmiyor ve çok fazla FPS düşmesi yemeye başladım işlemcim i5 6402p 2.80 GHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky ile virüs taraması yapın. O işlemci yapmaması gerek sıcaklık değerlerini kontrol edin. Büyük ihtimalle virüs girmiştir sisteme sistemi yoruyordur.

Bir kaç yıl önce yediğim mining virüsü hatırlattı. Sistem boştayken mouse'u oynatmadığım her an cpu %100'e çıkıyordu. Mouse kıpırdadığı an da sistem normale dönüyordu. :)

Sizin sorununuz darboğaz değil büyük ihtimalle hocam. @furkan Sosyal arkadaşın dediklerini kontrol edin bence öncelikle. Sorun virüs kaynaklı olabilir.

Birkaç yıl önce yediğim mining virüsü hatırlattı. Sistem boştayken Mouse'u oynatmadığım her an CPU %100'e çıkıyordu. Mouse kıpırdadığı an da sistem normale dönüyordu. :)

Sizin sorununuz darboğaz değil büyük ihtimalle hocam. @furkan sosyal arkadaşın dediklerini kontrol edin bence öncelikle. Sorun virüs kaynaklı olabilir.

Deneyimini yaşayanlar biliyor hocam.

Kaspersky ve Malwarebytes ile sistemi taratın. Virüs olmadığından emin olun.

Haklısınız hocam ben kısa zamanda Windows 10 Pro'ya geçmiştim sorun ondan olabilir mi?

Doğrusu kesin bir şey söyleyemiyorum ama eğer arkadaşlar başka bir şey önermezler ise son çare olarak denemenizi tavsiye ederim çünkü bende sorunu çözmüştü :D

Yeni konular

Geri
Yukarı