Çözüldü Sistemde dosyalar sürekli bozulup duruyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KutaySaban42

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar biliyorsunuz ki CMD üzerinden DISM /online /cleanup-ımage /restorehealth gibi komutlarla dosyaları onarabiliyorsunuz. Benim sorunum şu dosyalarım sürekli bozuluyor SFC /scannow yaptığım zaman her zaman bozuk bir dosya çıkıyor. 1-2 ay önce yanlışlıkla bir trojan indirdim ama hem Kaspersky hem Windows'un kendi güvenliği ile tam tarama yaptım virüsü bulup sildim hatta emin olamayıp Malwarebytes ile hızlı taramalar yaptım sizce bu dosya bozulmaları virüsten mi oluyor Valorant oynarken bir anda mouse gitti çalışmadı 1-2 dakika sonra oyunu bitirip bilgisayarı kapatırken üzgünüz bilgisayarında sorun bulduk yeniden başlatacağız gibi bir şey çıktı. Sizce neden? Daha ilk defa oluyor bu hata. Dosya bozulmaları bayağıdır.

Çözüm
Hocam iyi günler minidump dosyasını arşive ekle deyince dosya okunamıyor ya da erişim yok diyor ne yapacağım.

042524-9515-01.zip şimdi oldu hocam ama 1 dosya vardı bende.

• Vanguard yazılımını da kaldırıp yeniden kurun. VALORANT-Win64, vgk.sys
  • Kaspersky ile Malwarebytes yazılımlarını kaldırın. MbamElam.sys, mbam.sys,mwac.sys,farflt11.sys,klelam.sys.

• Ses driverınızı güncelleyin; ( usbaudio.sys)

• SteelSeries yazılımını kaldırın. sshid.sys

• Bozuk SYS dosyaları var, rehberi uygulayın;

• BIOS'unuz güncel değil, güncelleyin;

Varsa Windows Update yapın.
Minidump dosyalarınızı paylaşın ;

hocam iyi günler minidump dosyasını arşive ekle diyince Dosya okunamıyor yada erişim yok diyor ne yapacağım

042524-9515-01.zip şimdi oldu hocam ama 1 dosya vardı bende

Son düzenleme:
Hocam iyi günler minidump dosyasını arşive ekle deyince dosya okunamıyor ya da erişim yok diyor ne yapacağım.

042524-9515-01.zip şimdi oldu hocam ama 1 dosya vardı bende.

• Kaspersky ile Malwarebytes yazılımlarını kaldırın. MbamElam.sys, mbam.sys,mwac.sys,farflt11.sys,klelam.sys.

Çözüm

1714072164645.png

Hocam bir de bu nedir açık mavi olanlar.

Windows, Outlook ve msedge uzantıları.

Hocam şey görmüştüm bu açık mavi runtime broker varsa donanımsal bir sorun vardır diyordu bu doğru mudur runtime brokerlar açık mavi ve son olarak şunu soracağım ben Görev Yöneticisi'ni açtığımda Görev Yöneticisi %40-50 CPU kullanıyor anında %1 falan oluyor buna mining virüsü diyen var bu doğru mu sizce.

Hocam şey görmüştüm bu açık mavi runtime broker varsa donanımsal bir sorun vardır diyordu bu doğru mudur runtime brokerlar açık mavi ve son olarak şunu soracağım ben Görev Yöneticisi'ni açtığımda Görev Yöneticisi %40-50 CPU kullanıyor anında %1 falan oluyor buna mining virüsü diyen var bu doğru mu sizce.

Alıntıda yazdıklarımı uygulayın.

Geri
Yukarı