Sistemde ekran gitti ve gelmiyor

eceakkuş

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar PC görüntü kesmişti ve klavye mouse ışıkları gitmişti. Dün oldu bu olay. Bugün ise yaklaşık 1 saat önce aynı sorun tekrar oldu PC görüntü kesti klavye mouse ışık gitti. PSU ya da anakart olabilir mi? PSU 0 diyerek gönderdiler bana ama belki de 2. el kutulu falan idi. Yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
@m1cos PSU bozuktu servise gönderdim. Şu an 0 takılı PC'de 24 pinlik kablo bilmiyorum sıkıntı yapar mı? Onu PC çalışırken sağ sol yapmıştım ama bir şey olmadı. Acaba temassızlık mı var diye sorun şu ki PC'nin görüntüsü ve klavye mouse ışıkları da gidiyor, olay görüntüleyicisin de kernel Power yazıyor.

@Webcam kullanan insan sistem yeni değil sadece PSU yenisiyle değişti, diyerek 0 yenisini yolladılar bende Vatan PC'de taktırdım. Acaba takan adam PC'ye hasar mı verdi ki? Yanın da değildim PC'nin ya da yolladıkları PSU 2.el ama 0 diye mi yolladılar ki. Anakart arızalı mı ki.

@Zgrrs sistemi ben toplamadım PSU yeni yolladılar bana. Bende PSU'yu da alıp Vatan PC'ye götürüp taktırdım PC'nin yanına ben yoktum takan adam belki bir şeyleri yanlış yaptı. Ya da PSU yine bozuk eski PSU'da bu sorun olmuyordu.
Sistem 2 yıllık.

Sorunu daha anlaşılır anlatmak çözüme ulaşmak için ilk adım olacak. Görüntü gidip PC çalışmaya devam mı ediyor yoksa sistem komple kendini mi kapatıyor. Eski PSU kaç W değerindeydi yenisi kaç W değerinde vs vs gibi bilgilere ihtiyaç olacaktır.

Geri
Yukarı