Sistemde ekran gitti ve gelmiyor

eceakkuş

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar PC görüntü kesmişti ve klavye mouse ışıkları gitmişti. Dün oldu bu olay. Bugün ise yaklaşık 1 saat önce aynı sorun tekrar oldu PC görüntü kesti klavye mouse ışık gitti. PSU ya da anakart olabilir mi? PSU 0 diyerek gönderdiler bana ama belki de 2. el kutulu falan idi. Yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Özellikle ekran kartını söktükten sonra yuvasına iyice oturduğuna ve kasaya sabitleyecek vidasını sıktığınıza emin olun. Bütün donanımları sök tak yaptıysanız bütün kabloları sök tak yaptıysanız buradan sonrası test etme kısmı zaten pek fazla yapacak bir şey kalmıyor.

Duruma göre yine statik elektrik boşaltıp belleklerden sadece birini takarak yine test yapılabilir, tekrar sorun verdiğinde diğer bellekle aynı işlem tekrarlanabilir.

@Furkan17TR şu anlık daha yapmadı bir daha yaparsa PSU'yu garantiye göndereceğim. Ve anakartı göndereceğim. PSU yeni ama yeni PSU'nun arızalı olmayacağı anlamına gelmiyor.

Donanim değişikliği sonrası bir sorun oluşur ise, sorun ya yeni donanım uyumsuzluğu, ya da yeni donanımın arızalı olması.

Ama Vatan'da olan elemanın, önceki mesleği manavmış sanırım.

@Furkan17TR sokaktan geçeni içeriye aldıkları için. Adam anakarta hasar vermiş olabilir mi sence yeni PSU'yu garanti servisini aradım. Bidaha yaparsa bana gönder yenisiyle değiştireyim ya da başka model vereyim dedi. Bende tekrar yaparsam anakartı ve PSU söküp göndercem.

@Furkan17TR sokaktan geçeni içeriye aldıkları için. Adam anakarta hasar vermiş olabilir mi sence yeni PSU'yu garanti servisini aradım. Bidaha yaparsa bana gönder yenisiyle değiştireyim ya da başka model vereyim dedi. Bende tekrar yaparsam anakartı ve PSU söküp göndercem.
Anakarta bilmeden zarar vermek imkansız. Üzerindeki tüm parçalar, PCB'ye lehimle sabit. Bilerek tornavida ile o lehimleri koparması lazım.

Bence sorununuz bir parçanın eksik/ yanlış takılması idi. Sanırım sorun da çözülmüş gibi.

Hangi oyunu oynuyorsunuz?

Geri
Yukarı