Sistemde görüntü gidiyor ve hoparlör cızırdıyor

Deniz5807

Centipat
Daha fazla  
Format attım, hiçbir sıkıntı yok bilgisayarda. Virüs yok 1 tane oyun indirdim. Ekran kartı 50 derece sıkıntı yok işlemci 35 derece. Hiçbir şey yokken bir anda pc ekranı gidiyor ve hoparlörden cızırtı sesi çıkıyor. Buna ne sebep oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Görüntü gittikten sonra PC'yi Power tuşundan kapatıyorsunuz sonra tekrar açmaya çalıştığınızda gene görüntü gelmiyor değil mi? Cevabımdan ümitlenmeyin çünkü böyle oluyorsa geçmiş olsun PC nizde sebebini bulması çok çok zor olan bir arıza var. Aynı dertten 4 aydır muzdaribim ne Technopat'ta ne de bilgisayarcılarda bir çözümünü bulamadım. Yeni PC alacağım.

Çok anlamıyorum ama ilk aklıma gelen ekran kartı sürücüsünden kaynaklı olabileceği, ben olsam ilk önce ekran kartının güncel sürücüsünü kendi sitesinden indirip tekrar yüklerdim. Format öncesi driver yedeği aldıysanız oradan yüklemeyi de deneyebilirsiniz. Daha tecrübeli arkadaşlar sorununuzu çözer umarım.

Hatanın çözümünü buldum. 1 sene önce 2. RAM'i almıştım. Sistemi 5 sene tek RAM'le son 1 senedir de çift RAM'le kullanıyorum. Son 2-3 aydır bu hatayı alıyordum. Sonradan aldığım RAM'i söküp tekrar tek RAM'e dönünce hata düzeldi. Bilgisayar tamircisi belki sonradan aldığın RAM bozuldu veya anakart köprüleri 2. RAM'i kaldıramıyor dedi. Aynı hatayı alan kişiler varsa aklında bulunsun.

Geri
Yukarı