Sistemde HDD kaynaklı drop oluyor

Conor Anthony

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500
Rx 570
SSD veya HDD modeli
Seagate Barracuda ST3500630AS 7200 rpm
Anakart
ASRock A320M-HDV r4.0
Selam. Geçenlerde R5 5500 işlemci yükseltmesi yaptım bir nebze olsa iyileşme oldu ama hala o drop sorununu görmek beni deli ediyor.
İlk başta RAM'den dolayı olacağını düşündüm çünkü 8 GB RAM'in %90ı oyunlarda kullanılıyordu (arkada Discord açıkken). Sonra çok eskilerden kalma HDD'mle alakalı olabileceğini düşündüm. Sorun belki de RAM'dir gerçekten fikrim yok.

HDD değerlerini buraya bırakıyorum ne yapmam konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• hdd.PNG
    hdd.PNG
    23,9 KB · Görüntüleme: 25
Hangi oyunları oynuyorsun? Bazı oyunlar HDD'den oynanmıyor drop yüzünden.

Her türlü oyunu oynarım ama şöyle söylesem daha açık olabilir. FIFA 22 oynarken drop olabiliyor aynı zamanda 2009'da çıkmış Stalker'da bile anlık droplar oluyor.

HDD'de bad sector olabilir mi?

HDD benim değil bir dostumdan kullanmadığı için ödünç almıştım o günden beri bende. Bad sector olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? (bu arada HDD en az 7 yıllık onu biliyorum)

HDD benim değil bir dostumdan kullanmadığı için ödünç almıştım o günden beri bende. Bad sector olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? (bu arada HDD en az 7 yıllık onu biliyorum)
HDSentinel ya da HDTune Pro programlarını kullanabilirsin. Oradan ekran görüntüsü paylaşabilirsin buraya.

Geri
Yukarı